jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۳۰۷۳۸۰   ۲۳ اسفند ۱۳۹۹  |  ۱۶:۱۶

جانشین پلیس راهور ناجا با تشریح آخرین وضعیت جاده‌ها از هموطنان درخواست کرد با توجه به شرایط زمستانی حاکم بر محورها از جمله برودت، کاهش دید، لغزندگی و یخبندان از سفر غیر ضروری پرهیز کنند.

به گزارش جام جم آنلاین، سردار سید تیمور حسینی، جانشین پلیس راهور ناجا در گفتگو با فارس در خصوص آخرین وضعیت محورهای مواصلاتی کشور با توجه به بارش‌های روز گذشته اظهار داشت: از روز گذشته با کاهش دما، برودت و بارندگی نسبتاً شدیدی در نیمه شمالی کشور و شرق و غرب مواجه بودیم که بارش‌ها در ارتفاعات به صورت برف و در نقاط سردسیر یخبندان را ایجاد کرد.

جانشین پلیس راهور ناجا تصریح کرد: به واسطه شرایط نامناسب جوی، کاهش شدید میدان دید و لغزندگی و کولاک در خیلی از محورهای اصلی کشور انسداد محورها را شاهد بودیم؛ از آن جمله محورهایی چون چالوس، هراز، فیروزکوه و محورهای اصلی و فرعی استان‌های خراسان رضوی، خراسان شمالی و سمنان که مسدود شده و کماکان بسته هستند.

وی به شرایط جوی حاکم بر جاده‌ ها اشاره و بیان داشت: فارغ از محدودیت‌های کرونایی به هموطنان توصیه می‌کنیم با توجه به شرایط خاص جوی، بارش و برودت از سفرهای غیرضروری جدا اجتناب کنند، اگر مجبور به سفر هستند حتما تجهیزات زمستانی را همراه داشته باشند.

سردار حسینی تصریح کرد: آگاهی از وضعیت جاده‌ها قبل از سفر به واسطه تماس با شماره 120 و سازمان راهداری، اطمینان از سلامت وسیله نقلیه و به همراه داشتن تجهیزات کامل زمستانی از جمله زنجیر چرخ از مواردی است که برای تردد در جاده‌ها در شرایط فعلی الزامی است.

وی در خصوص آخرین وضعیت ممنوعیت‌ های کرونایی تردد در جاده‌ ها اعلام کرد: با توجه به شرایط خوزستان کماکان ممنوعیت ورود به استان خوزستان برقرار است؛ در مورد سه استان شمالی اعم از گیلان، مازندران و گلستان و 7 شهر مسافرپذیر نیز ممنوعیت‌ها اعمال می‌شود؛ اگرچه قرار است امروز آخرین وضعیت رنگبندی شهرها اعلام شود.

جانشین پلیس راهور ناجا افزود: براساس مصوبات ممنوعیت تردد به شهرهای قرمز و نارنجی پابرجاست و اگر شهر جدیدی تبدیل به قرمز و نارنجی شود به لیست مذکور اضافه شده و ممنوعیت تردد تا آخر تعطیلات در این استانها برقرار است.

سردار حسینی در خصوص تغییر ساعت اجرای محدودیت تردد شبانه اظهار داشت: ممنوعیت تردد شبانه تا این لحظه هیچ تغییری نکرده و در تمام شهرهای کشور ممنوعیت از ساعت 21 تا 3 صبح برقرار است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان کپرنشینی با اشتغال و مسکن

پایان کپرنشینی با اشتغال و مسکن

کپرنشینان، بخش زیادی از زمین‌های چابهار را به تصرف خودشان درآورده‌اند، در صورتی که این وضعیت نیاز به ساماندهی اساسی دارد؛ اتفاقی که رئیس‌جمهور محترم دستور اکید دادند که در بازه زمانی مشخص یکساله، این ساماندهی اتفاق بیفتد.

درنگی درباره دومین اربعین کرونایی

درنگی درباره دومین اربعین کرونایی

آنچنان که از شواهد و قرائن برمی‌آید، امسال هم خبری از برگزاری پرشور و فراگیر راهپیمایی اربعین نیست؛ هم به‌ دلیل افزایش شدید بیماری در ایران و هم ناپایداری وضعیت بهداشتی و سلامتی در عراق (که حتی در سال‌های ماقبل کرونا هم، شرایط چندان مناسبی نداشت).

مردی که یک دنیا حرف داشت

مردی که یک دنیا حرف داشت

از پس ِ‌سال‌های رفته درست یادم نیست چه روزی بود و چه ماهی‌ ولی می‌دانم در یکی از سال‌های نخست دهه80 از سالن کوچک کنفرانس در وزارت کشور که بیرون آمدیم و پای برج میدان فاطمی که ایستادیم، هم خورشید غروب کرده بود و هم سوز تندی می‌آمد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر

نیازمندی ها