ووشوکار سابق تیم ملی ایران از بحران دوپینگ در این رشته ورزشی می‌گوید

آبروی ووشو را در دنیا بردند

سال 99 روزهای آخر خود را پشت سر می گذارد، سالی تلخ، سخت و پر از اتفاقات بد.
کد خبر: ۱۳۰۷۳۷۳

به گزارش جام جم آنلاین ، ورزش ایران نیز کاملا متاثر از دنیای کرونا زده بود. با این حال این ورزش جنجال های خودش را حفظ کرد. چهره های مختلفی در سال 99 برای ورزش ایران خبرساز شدند و در صدر اخبار قرار گرفتند.

در ادامه مروری داریم بر جنجالی ترین چهره های ورزش ایران در سال 99...

 

علی کریمی

بی شک نام او بارها ترند شد. مردی که می خواست رییس فدراسیون شود اما در نهایت با 9 رای مجمع انتخاباتی ریاست فدراسیون فوتبال را ترک کرد.

او بارها با اظهارنظرهایش در رابطه با فساد در فوتبال نیز خبر ساز شد و شکست سنگینش در مجمع انتخاباتی نیز همدردی جامعه ورزشی و غیرورزشی را برانگیخت.

کریمی که گویا یک سفر به کانادا در پیش دارد با این حال بر خلاف اظهارنظر قبلی اش قصد بازگشت به فوتبال دارد. این خبر را چند روز پیش به صورت جسته و گریخته شنیدیم. شاید بسیاری از فوتبالدوستان و حتی هواداران پرسپولیس باور نکنند اما او سرمربی بعدی سرخ ها خواهد بود...

 

علی دایی

دیگر علی فوتبال ایران سعی کرد اصلا با فوتبال کاری نداشته باشد اما نتوانست جلوی این را بگیرد که یکی از جنجالی ها نباشد. شاید اگر آن دزدی که در روز روشن از او زورگیری کرد و گردن بند 250 میلیونی اش را نمی گرفت دایی جایی در میان خبرسازان نداشت!

البته علی دایی در سالی که گذشت به شدت از فوتبال دوری کرد و حتی حاضر به مصاحبه هم نمی شد.

 

وریا غفوری

کاپیتان آبی ها هم از خبرسازی بی نصیب نماند. اوج جنجال ها در رابطه با وریا غفوری ارتباط داشت با افشای قرارداد او در رسانه های مختلف، قراردادی که نشان می داد او یکی از گران ترین بازیکنان تاریخ فوتبال ایران است که البته خود وریا آن را از بیخ و بن تکذیب کرد.

 

هادی ساعی

پرافتخارترین ورزشکار ایرانی در رقابت های المپیک در رقابت‌های لیگ برتر تکواندو در مرحله گروهی جنجال ساز شد. ماجرا از این قرار است که ساعی وارد سالن برگزاری رقابت ها می شود اما پس از ساعتی، بابایی دبیر سازمان لیگ تکواندو از بلندگوی سالن به ساعی خوش آمد گفت که این اقدام او با عصبانیت شدید ساعی همراه شد. ساعی با دلخوری از این‌که چرا بابایی "به عمد" به او "دیر خوش‌آمد گفته"، به سمت وی رفت و با زدن سیلی به صورت او، به دبیر سازمان لیگ تکواندو فحاشی کرد و در نهایت یک سال محروم شد، محرومیتی که انگار خیلی زود بخشیده شد و ساعی خیلی زود به سالن مسابقات برگشت. او قطعا جز «بدمن» های ورزش ایران در سال 99 بود.

 

سمیرا زرگری

مربی تیم ملی اسکی زنان ایران که قرار بود به همراه تیم ملی راهی رقابت های جهانی اسکی شود از سوی همسرش ممنوع الخروج شد که این خبر جنجال گسترده ای به پا کرد. آخر سر هم تنها چیزی که عاید دنبال کنندگان این خبر شد این بود که کاملا در جریان اختلافات زن و شوهری یک زوج در آستانه طلاق قرار گرفتند!

 

خواهران منصوریان

سه خواهر ووشوکار که افتخارات زیادی در ووشو دارند جز جنجالی ها بودند. از خبر پیوستن این سه به رقابت های مبارزه نهایی  (UFC) تا خبر محرومیت آنها به دلیل افشاگری علیه فدراسیون ووشو. خواهر سومی یعنی الهه نیز به دلیل اینکه بدون رعایت پروتکل های بهداشتی با بازیکن پرسپولیس عکس گرفت و جریمه سنگین او را رقم زد بسیار جنجالی شد.

 

فرهاد مجیدی

رفت و آمدهای مکرر او به نیمکت استقلال از او یک چهره خبرساز ساخت. او که برای سومین بار آخرین به تیم استقلال برگشته اختلافاتی با محمود فکری داشت و حتی شایعات  عجیبی در رابطه با علت اختلافات این دو به گوش می رسید. به هر حال او اکنون سرمربی آبی هاست و اتفاقا روی دور موفقیت قرار گرفته است.

 

مهدی تاج و شرکا!

از تاج و کفاشیان گرفته تا اسدی و سایر مهره های قبلی در فدراسیون فوتبال به شدت در مظان اتهام سنگین قرارداد ویلموتس هستند، قراردادی که به یک فاجعه تعبیر می شود. هنوز این افراد بابت جریمه بسیار سنگینی که روی دست فوتبال ایران گذاشتند چندان مورد مواخذه قرار نگرفتند.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
ایستاده در سیل

روایت دست‌اول امدادگران از عملیات جست‌وجو و نجات در سیل امامزاده داوود و فیروزکوه

ایستاده در سیل

نیازمندی ها