jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۳۰۶۸۷۷   ۲۰ اسفند ۱۳۹۹  |  ۱۰:۱۱

خلبان برزیلی که پس از سقوط هواپیما به مدت ۳۶ روز در جنگل‌های آمازون گم شده بود با خوردن تخم پرندگان و میوه‌های وحشی توانست زنده بماند.

به گزارش گروه حوادث جام جم آنلاین از باشگاه خبرنگاران جوان، یک خلبان برزیلی که پس از سقوط هواپیمایش در جنگل‌های آمازون مفقود شده بود با خوش شانسی از مرگ گریخت. «آنتونیو سِنا» ۳۶ ساله پس از سقوط هواپیما مجبور شد تا مدت ۳۶ روز را در جنگل سپری کند. تیم‌های نجات پس از آنکه موفق به پیداکردن بقایای هواپیما نشدند عملیات جستجو را متوقف کرده بودند.
 
نجات خلبان گم شده در جنگل‌های آمازون پس از ۳۶ روز!
اما درست پنج هفته بعد پس از آنکه آقای سنا برای یافتن کمک از لاشه هواپیمای خود دور شد به طور تصادفی با یک گروه جمع کننده شاه بلوط برخورد کرد. این خلبان روز دوشنبه و پس از ۳۶ روز دوری از خانواده‌اش سرانجام به آن‌ها پیوست. لحظه دیدار این خلبان با خانواده‌اش به طور زنده از یکی از کانال‌های تلویزیونی برزیل پخش شد. او بلافاصله پس از دیدار با خانواده اش برای چک آپ پزشکی به بیمارستان منتقل گردید.

آقای سنا در پاسخ به این پرسش که چطور دوام آورد گفت که عشق به خانواده‌ام و اینکه باید دوباره پدر، مادر، برادر و خواهرش را ببیند او را انگیزه او را قوی کرده بود. او گفت طی این ۳۶ روز برای زنده ماندن از تخم پرندگان و میوه‌های جنگل استفاده می‌کرد.
گفتنی است؛ این خلبان در تاریخ ۲۸ ژانویه، ۲ روز قبل از سالروز تولدش از «آلِنکیورِر» واقع در ایالت پارا در شمال ساحل رودخانه آمازون به مقصد شهر «آلمیریم» پرواز کرده بود. او در حین پرواز به دلیل نقص فنی مجبور به فرود اضطراری شده بود که پس از فرود هواپیمای او به همراه وسایل شخصی وی دچار حریق شد. آقای سنا پس از گذراندن حدود یک هفته در کنار لاشه سوخته هواپیمای سسنا ۲۱۰ تصمیم گرفت تا برای نجات یافتن محل سقوط هواپیما را ترک کند. او روز شنبه توسط یک هلی کوپتر و پس از رویارویی با تعدادی از افراد محلی که سرگرم جمع آوری شاه بلوط بودند تصادفا نجات یافت.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر