jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۳۰۶۸۰۴   ۱۹ اسفند ۱۳۹۹  |  ۱۴:۵۶

تحقیقی در برزیل نشان می‌دهد واکسن چینی «کروناوک» در مقابل شاخه برزیلی ویروس کرونا تاثیرگذار است.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از  مهر، اطلاعات اولیه از پژوهشی در برزیل نشان می‌دهد واکسن کووید ۱۹ که در شرکت سینوواک چین توسعه یافته در مقابل شاخه P۱ ویروس کرونا کارآمد است. این شاخه از ویروس نخستین بار در برزیل کشف شده است.
 
به گفته یک منبع آگاه در این پژوهش خون افرادی که واکسن سینوواک را دریافت کرده‌اند، بررسی شد. این واکسن که «کروناوک» نام دارد درحال حاضر به افرادی در برزیل تزریق می‌شود.
 
ژوئن سال گذشته میلادی، «کروناوک» اجازه استفاده اضطراری در چین را دریافت کرد و برای گروه‌هایی از افراد تزریق شد که در معرض ریسک بالای ابتلاء به ویروس کرونا قرار داشتند.
 
طبق بیانیه سینوواک تاکنون اندونزی، ترکیه، برزیل، شیلی، کلمبیا، اروگوئه و لائوس اجازه استفاده اضطراری برای واکسن کروناوک را صادر کرده‌اند. چند کشور نیز طرح واکسیناسیون کادر درمان و سالمندان با این محصول را آغاز کرده‌اند.
 
سازمان ملی محصولات پزشکی چین با توجه به نتایج مرحله پایانی آزمایش بالینی واکسن «کرونا وک» در کشورهای مختلف، استفاده از آن را در یک طرح واکسیناسیون دو دوزی به طور اضطراری تأیید کرده بود.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
موج‌ ششم از راه می‌رسد؟

موج‌ ششم از راه می‌رسد؟

شیوع ویروس کرونا در کشور براساس آنچه اپلیکیشن ماسک نشان می‌دهد این روزها در حال فروکش کردن است، طوری که تعداد شهرهای با وضعیت نارنجی به 238شهر و تعداد شهرهای زرد به 136شهر افزایش یافته‌است، ضمن این‌که 17شهر کشور نیز در وضعیت آبی قرار دارند و تنها 57 شهر رنگ قرمز کرونایی دارند.

به‌ دنبال چاره واکسن‌ گریزی

به‌ دنبال چاره واکسن‌ گریزی

بر اساس اعلام مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت و درمان تا ظهر دیروز بیش از 27 میلیون و 790 هزار نفر دوز اول واکسن را دریافت ‌و بیش از 13 میلیون و 459 هزار نفر نیز هر دو دوز را تزریق کرده‌اند‌.‌

بازگشت امید با واکسیناسیون گسترده

بازگشت امید با واکسیناسیون گسترده

روند واکسیناسیون در کشورمان شتاب گرفته و براساس آماری که هر روز از سوی وزارت بهداشت و درمان منتشر می‌شود می‌توان گفت پیک پنجم کرونا در کشورمان در حال فروکش کردن است، اما هنوز قربانیان کرونا در کشورمان سه رقمی است.

گفتگو

بیشتر
شروط  اخراج دندان‌ عقل

یک متخصص جراحی دهان و فک و صورت می‌گوید کشیدن دندان‌ عقل همیشه ضروری نیست و بستگی به موقعیت رویش دندان در فک دارد

شروط اخراج دندان‌ عقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش

نیازمندی ها