jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۳۰۶۱۵۳   ۱۵ اسفند ۱۳۹۹  |  ۰۸:۳۹

زلزله‌ای شدید که براساس اطلاعات اولیه، شدتش ۷.۴ ریشتر بوده است، جزایر کرمادیک را در نزدیکی نیوزیلند لرزاند.

به گزارش گروه حوادث جام جم آنلاین از شبکه تلویزیونی العالم، مرکز لرزه نگاری آمریکا از وقوع سونامی در آب‌های اقیانوس آرام پس از زلزله شدید ۷.۴ ریشتری در جزایر کرمادیک در شمال شرقی نیوزیلند خبر داد.
 
وقوع سونامی در سواحل اقیانوس آرام
پیش از این، مرکز لرزه‌نگاری سازمان زمین‌شناسی آمریکا در پیامی توئیتر اعلام کرد: زلزله‌ای شدید که براساس اطلاعات اولیه شدتش ۷.۴ ریشتر بوده است، جزایر کرمادیک (Kermadec) را در نزدیکی نیوزیلند لرزاند.
روزنامه دیلی میل نوشت به نیوزیلندی‌ها در ساحل جزیره شمالی گفته شده است، به مناطق مرتفع یا نقاط دور تا جای ممکن، در صورت احساس لرزش طولانی یا قوی، بگریزند.
شاهدان لرزش‌های طولانی و صدای ترک خوردن خانه‌ها را هنگام لرزش که برخی آن را تا حدود یک دقیقه گفته‌اند، گزارش کرده‌اند. با این حال، تاکنون گزارشی از تلفات جانی احتمالی اعلام نشده است.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر