jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۳۰۵۵۱۷   ۰۹ اسفند ۱۳۹۹  |  ۱۰:۲۲

گانگستر بدنام کشور هاییتی یعنی آرلن جوزف به ضرب گلوله پلیس در حین فرار کشته شد. در بزرگ ترین رویداد «فرار از زندان» 10 سال اخیر کشور هاییتی بیش از 400 نفر از زندان فرار کردند.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از گاردین، بیش از 400 نفر از زندان هاییتی فرار کردند که در جریان این فرار بزرگ 25 نفر کشته شدند. مقامات می گویند این بزرگ ترین و مرگبارترین فرار از زندان در دهه اخیر بوده است.در میان کشته شدگان یک گانگستر معروف و یک زندانبان هم دیده می شوند.

این فرار گسترده در زندان کرویکس دس بوکتس واقع در حاشیه پایتخت کشور هاییتی یعنی پورتو پرنس در چهارشنبه گذشته رخ داد و باور بر این است که این فرار بزرگ به دلیل آزادسازی آرلن جوزف برنامه ریزی شده بود. این زندانی فراری مدت ها تحت تعقیب بود تا اینکه در سال 2019 به اتهامات گوناگون نظیر تجاوز، قتل و آدم ربایی بازداشت شد.

شاهدان می گویند جوزف در حالی که پاهایش با زنجیر بسته شده بود سوار بر ترک موتور در حال فرار بود. ایست بازرسی نقطه مرگ او بود، یعنی زمانی که اسلحه ای از زیر پیراهن خود بیرون کشید تا پلیسی را بکشد اما خودش کشته شد.

بر اساس گزارش ها از 400 زندانی فراری از زندان 60 نفر دوباره دستگیر و به زندان برگردانده شدند. مقامات در حال بررسی این موضوع هستند تا متوجه شوند چه کسی این فرار بزرگ را طراحی کرده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
صلح میان اشباح

صلح میان اشباح

ماه‌ها پیشتر وقتی نمایندگان دولت کابل و سران طالبان در دوحه گرد هم آمدند تا پس از توافق واشنگتن با طالبان، طرح صلحی را دراندازند، در همین ستون نوشتم که این گفتگوها با وجود سروصدای بلند رسانه‌ های آن حاصلی نخواهد داشت.

تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

مقامات دولت جو بایدن در آمریکا از استمرار حضور خود در عراق سخن می‌گویند، هر چند می‌خواهند بخشی از این حضور را به بهانه مشورت به نیروهای عراقی صورت دهند! سوال اصلی اینجاست؛ بازیگری که خود نقش ایجادکننده بحران عراق و حامی گروه‌های تروریستی را داشته است، اکنون چگونه می‌خواهد در نقش حل‌کننده بحران در منطقه ایفای نقش کند؟! این سوال مهمی است که دموکرات‌ها و جمهوریخواهان در آمریکا و عوامل آنها در منطقه هیچ‌گاه قدرت پاسخ‌دهی به آن را ندارند.

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

طی روزهای اخیر، جوبایدن بخشی از توان دولت خود را بر روی «مقابله با قوانین حمل سلاح » در آمریکا متمرکز کرده و از عزم و اراده خود و همراهانش برای کاهش خشونت‌ های عمومی در ایالات متحده سخن گفته است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر