jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۳۰۵۴۹۷   ۰۹ اسفند ۱۳۹۹  |  ۰۸:۱۴

آنطور که آمار نشان می دهد در سطح جهان هم تعداد «بیماران فعال» کمتر شده است و هم تعداد بیماران با شرایط وخیم.

به گزارش جام جم آنلاین ، تعداد 113 میلیون و 988 هزار و 846 نفر در سراسر جهان از ابتدای پاندمی و همه گیری کرونا تا امروز شنبه بیست و هفتم فوریه به ویروس کرونا آلوده شده اند. از این تعداد 89 میلیون و 544 هزار و 513 نفر بهبودی خود را به دست آورده اند اما 2 میلیون و 529 هزار و 393 نفر هم فوت کرده اند.

نرخ فوت ناشی از کووید-19 همچنان 3 درصد است.

همچنین در حال حاضر 21 میلیون و 914 هزار و 940 نفر در سراسر جهان «بیمار فعال» محسوب می شوند، بدان معنا که تحت درمان قرار دارند و بیماری آنها آغاز شده است. علائم را نشان می دهند و شاید هم بدون علامت باشند اما قرنطینه هستند.

به نظر می رسد آمار بیماران فعال در جهان کاهش یافته است.

از این تعداد 90 هزار و 994 نفر شرایط وخیمی دارند. آنها یا شرایط وخیمی دارند و یا اینکه به مرحله جدی بیماری کرونا وارد شده اند.

آمریکا با 29 میلیون و 136 هزار و 912 نفر مبتلا همچنان بیشترین تعداد مبتلا را دارد.

523 هزار و 82 نفر هم در این کشور جان باخته اند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
صلح میان اشباح

صلح میان اشباح

ماه‌ها پیشتر وقتی نمایندگان دولت کابل و سران طالبان در دوحه گرد هم آمدند تا پس از توافق واشنگتن با طالبان، طرح صلحی را دراندازند، در همین ستون نوشتم که این گفتگوها با وجود سروصدای بلند رسانه‌ های آن حاصلی نخواهد داشت.

تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

مقامات دولت جو بایدن در آمریکا از استمرار حضور خود در عراق سخن می‌گویند، هر چند می‌خواهند بخشی از این حضور را به بهانه مشورت به نیروهای عراقی صورت دهند! سوال اصلی اینجاست؛ بازیگری که خود نقش ایجادکننده بحران عراق و حامی گروه‌های تروریستی را داشته است، اکنون چگونه می‌خواهد در نقش حل‌کننده بحران در منطقه ایفای نقش کند؟! این سوال مهمی است که دموکرات‌ها و جمهوریخواهان در آمریکا و عوامل آنها در منطقه هیچ‌گاه قدرت پاسخ‌دهی به آن را ندارند.

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

طی روزهای اخیر، جوبایدن بخشی از توان دولت خود را بر روی «مقابله با قوانین حمل سلاح » در آمریکا متمرکز کرده و از عزم و اراده خود و همراهانش برای کاهش خشونت‌ های عمومی در ایالات متحده سخن گفته است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر