jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۳۰۵۳۹۴   ۰۷ اسفند ۱۳۹۹  |  ۱۷:۲۲

فرمانده ستاد مدیریت مقابله با بیماری کرونا در کلانشهر تهران تاکید کرد؛

ممنوعیت برگزاری مراسم اعتکاف در شهرهای زرد و نارنجی

فرمانده ستاد مدیریت مقابله با بیماری کرونا در کلانشهر تهران گفت: برگزاری مراسم اعتکاف در تهران با توجه به وضعیت شکننده آن از حیث شیوع کرونا به طور مجازی خواهد بود.

به گزارش جام جم آنلاین، علیرضا زالی، فرمانده ستاد مدیریت مقابله با بیماری کرونا در کلانشهر تهران در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان با اشاره به برگزاری مراسم اعتکاف در تهران اظهار کرد: بر اساس دستورالعمل ابلاغی ستاد ملی کرونا برگزاری هرگونه مراسم مذهبی و آیینی در شهر‌های زرد و نارنجی ممنوع است و ستاد کرونای تهران پیشنهاد برگزاری مراسم اعتکاف و قرائت دعای ام داوود را به صورت مجازی و از طریق تلویزیون‌ داده است.

وی ادامه داد: برگزاری مراسم اعتکاف یا هر نوع آیین مذهبی و ... در شهر‌های آبی منوط به تصمیم گیری وزارتخانه‌های بهداشت و کشور است.

زالی گفت: بر اساس دستورالعمل ابلاغی ستاد ملی کرونا برگزاری مراسم‌ مذهبی در شهر‌های آبی باید پس از بررسی کارشناسان دو وزارت خانه بهداشت و کشور و پس از بررسی تمام ابعاد و وضعیت بیماری کرونا انجام شود.

فرمانده ستاد مدیریت مقابله با بیماری کرونا در کلانشهر تهران بیان کرد: در شرایط کنونی وضعیت تهران شکننده و ناپایدار است و متاسفانه ویروس جهش یافته انگلیسی در کشور از جمله تهران پخش شده است.

وی افزود: در چنین شرایطی بهترین راه برای پیشگیری از بیماری کرونای انگلیسی شستن دست‌ها با آب و صابون و رعایت فاصله گذاری اجتماعی و فیزیکی است. برای قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا هم باید از تردد‌های غیرضروری در سطح شهر و حتی انجام سفر‌های بین شهری به شدت پرهیز کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سامانه‌ حمایت از خانواده زندانیان

سامانه‌ حمایت از خانواده زندانیان

در برنامه تحولی قوه‌ قضاییه، رسیدگی به امور خانواده زندانیان به عنوان یک اولویت مورد توجه متولیان است و این مهم موجب شده سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور، یکی از مأموریت‌های محوری خود را به مساله رسیدگی به امور خانواده زندانیان اختصاص دهد و در این مسیر برنامه و امکاناتی را در دستور کار دارد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر