فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: اعزام ناوگروه های نیروی دریایی به آب‍های بین المللی باعث شده است تمام معادلات دشمن در دریا بهم بریزد و موجب شکست دسیسه های آنها در نا امن کردن دریا برای کشتی های تجاری ما شد.
کد خبر: ۱۳۰۵۳۹۳

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، آیین تجلیل از مهندسین نمونه و اولین گردهمایی افسران فنی نیروی دریایی ارتش با حضور امیر دریادار خانزادی در منطقه یکم امامت این نیرو در بندرعباس برگزار شد.

امیر دریادار حسین خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش در این مراسم، ضمن تبریک فرارسیدن میلاد با سعادت مولی‌الموحدین امام علی (ع) و روز مهندس گفت: امروز در جمع مردان پرتلاشی هستم که آنچه را نیست می سازند و آنچه را که هست عملکردش را به بهترین نحو ارتقا می‍دهند.

وی با تاکید بر این موضوع که روز مهندس برای نیروی دریایی راهبردی ارتش، بیشتر از از هر جای دیگر مهم است، افزود: همواره موفقیت در پیشرفت‌های فنی، توان رزمی و دیگر حوزه ها که نتایج مطلوب در نیروی دریایی ارتش به همراه داشت از ارتباط و هماهنگی های قوی با مجموعه مهندسی این نیرو بدست آمده است.

امیر دریادار خانزادی با اشاره به اینکه نیروی دریایی ارتش یک نیروی تجهیزات محور است و ما بر پایه همین تجهیزات، ماموریت های محوله خود را انجام می دهیم، خاطرنشان کرد: تجهیزات دریایی بسیار پیچیده و مبتنی بر فناوری های روز و مورد نیاز در آب های بین المللی و لازمه بهره برداری از زیرساخت‌ های پیچیده است و این شاخصه، نیروی راهبردی دریایی را متمایز از سایر نیروها می سازد.

وی افزود: تنوع تجهیزات یعنی تنوع تخصص‌های موجود و این تخصص‌ها بخشی در حوزه ناوبری، تکاوری و تفنگداران دریایی و غیره هستند که تحت مدار شناورهای سطحی، زیرسطحی، هوادریا، تجهیزات جنگ الکترونیک، موشکی و اپتیکی تمرکز دارند.

فرمانده نیروی دریایی ارتش تصریح کرد: اینکه امروز نیروی دریایی ارتش با اقتدار در دریای سرخ حضور دارد و نفتکش های جمهوری اسلامی ایران را که توسط گروه های تروریستی نیابتی مورد تهدید قرار می گیرند را اسکورت کرده و به سلامت از مسیر تنگه باب المندب بسوی دریای سرخ عبور می دهد برای ما جای بسی شکر وعزتمندی است.

وی با اشاره به اینکه اعزام ناوگروه های این نیرو باعث شده است تمام معادلات دشمن در دریا بهم بریزد، گفت: دشمنان می خواستند در مرحله اول بنادر را بروی ما ببندند و در مرحله دوم دریاها و مسیرهای دریایی را برای کشتی های تجاری و نفتکش های ما ناامن کننده که با حضور به موقع و قاطع نیروی دریایی ارتش، این دسیسه ها شکست خورد.

در پایان این مراسم از فرماندهان، مهندسین نمونه و مسئولانی که در به ثمر رسیدن پروژه های ساخت و ساز بومی اهتمام داشتند،قدردانی شد.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها