jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۳۰۴۸۴۰   ۰۳ اسفند ۱۳۹۹  |  ۰۸:۱۸

دبیر انجمن صنفی صنایع روغن نباتی کشور در گفت و گو با جام جم آنلاین مطرح کرد؛

دریافت کارت ملی برای عرضه روغن قانونی نیست / آرامش در بازار روغن تا قبل از عید

روز گذشته بود که در خبرها اعلام شد در برخی از فروشگاه های زنجیره ای و خرده فروشی ها عرضه روغن نباتی فقط با ارائه کارت ملی امکان پذیر است.

به گزارش جام جم آنلاین ، مشکل نایاب و کمیاب بودن روغن به خصوص نوع جامد در بسیاری از فروشگاه ها ادامه دارد.

از روز گذشته هم که اخباری در رابطه با اجبار ارائه کارت ملی در هنگام خرید روغن منتشر شد که به نظر می رسید مشکل عرضه روغن نباتی تشدید شده است.

اما امیر بیرشک دبیر انجمن صنفی صنایع روغن نباتی کشور می گوید این اتفاق قانونی نیست.

وی در گفت و گو با جام جم آنلاین عنوان کرد: محدودیت در عرضه روغن از نظر انجمن صنفی صنایع روغن نباتی کشور به هیچ عنوان پذیرفتنی نیست و هیچ فروشگاه و یا فردی حق ندارد در ازای رصد کارت ملی خریدار و یا شرط فروش کالا به همراه کالای دیگر اقدام به فروش روغن نباتی کند و این کار قانونی نیست.

دبیر انجمن صنفی صنایع روغن نباتی کشور گفت: موضوع ارائه کارت ملی جهت خرید روغن چیزی بود که من امروز از رسانه ای ها شنیدم. این موضوع از سوی نهادهای مربوط پیگیری و رسیدگی خواهد شد.

بیرشک با بیان اینکه «نمی داند موضوع عرضه کارت ملی در هنگام خرید روغن از کجا آب می خورد» افزود: موضع رسمی ما این است که هیچ فروشگاه و هیچ فروشنده ای حق ندارد از مشتری کارت ملی بخواهد.

این مقام مسئول در رابطه با موضوع نایابی و کمیابی روغن جامد و حتی مایع در بسیاری از فروشگاه ها خاطرنشان کرد: ما رصد مداوم بر فروشگاه های زنجیره ای داریم. توزیع روغن در این فروشگاه ها هر روز به صورت ثابت انجام می شود. اما رصد خرده فروشی ها همانند فروشگاه های بزرگ نیست و ما نمی توانیم تک تک خرده فروشی ها و سوپرمارکت ها را رصد کنیم. البته این مشکل را کتمان نمی کنیم ولی به تدریج در حال حل شدن است. هر روز این مشکل کمرنگ تر می شود.

بیرشک در پایان گفت: در رابطه با توزیع انواع روغن تا پایان سال به ثبات می رسیم و آرامش بر این بازار حکمفرما خواهد شد. کارخانجات روغن با تمام توان کار می کنند تا مشکلات مربوط به این حوزه برطرف شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دفاع از محیط‌ زیست با تفنگ پلاستیکی!

دفاع از محیط‌ زیست با تفنگ پلاستیکی!

«سلاح محیط‌ بانان پلاستیکی است و آنها نمی‌توانند در برابر شکارچیان متخلف از آن استفاده کنند.» روایت‌هایی که در ادامه می‌آید این حقیقت تلخ را بیشتر آشکار می‌کند.

حمایت از خانواده، کلید بحران سالمندی

حمایت از خانواده، کلید بحران سالمندی

بدیهی است مساله جمعیت، پیش نیاز اساسی پیشرفت همه کشورهاست. در واقع هیچ اتفاقی، از پیشرفت‌های فناوری تا رشد علمی و صنعتی، بدون در نظر گرفتن نیروی انسانی ممکن نخواهد بود.

شرایط ازدواج استان به استان متفاوت است

شرایط ازدواج استان به استان متفاوت است

مقایسه اجمالی آمار ازدواج در سال‌های اخیر و اوایل دهه90، به‌وضوح نشان می‌دهد آمار ازدواج به طور کلی پایین آمده است اما این‌که میان همین آمار، باز هم برخی از استان‌ها وضعیت بهتر و بعضی دیگر در وضعیت اصطلاحا قرمز قرار دارند، طبیعتا نشات‌گرفته از شرایط اقتصادی و فرهنگی متفاوت در هرکدام از آنهاست.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها