قانون پیشنهادی در نپال که در رابطه با ممنوعیت سفر زنان به خارج از کشور بدون اجازه خانواده و مقامات دولت محلی است خلاف قانون اساسی و مضحک خوانده شده است.
کد خبر: ۱۳۰۴۵۵۴

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از گاردین، این پیشنهاد  که هفته گذشته توسط اداره مهاجرت در تلاش برای جلوگیری از قاچاق زنان ارائه شده است ، برای کلیه زنان زیر 40 سال لازم است. بر اساس این قانون هر زنی که برای نخستین بار قصد سفر به آفریقا و یا خاورمیانه را داشته باشد باید این اجازه رسمی از خانواده و یا دولت را داشته باشد البته این قانون هنوز تصویب نشده است.

به دنبال انتقادات  این اداره گفت كه این قانون فقط در مورد زنان آسیب پذیر اعمال می شود و تأكید كرد كه هنوز نهایی نشده است.

روز جمعه ، صدها زن نپالی در اعتراض به این قانون احتمالی در ماتیگهار ماندالا در قلب کاتماندو ، به عنوان بخشی از راهپیمایی زنان برای برجسته کردن تجاوز به عنف و سایر موارد نقض حقوق زنان  اعتراض کردند.

البته طی دهه های گذشته چندین تلاش برای مقابله با بهره برداری زنان از طریق محدودیت های سفر صورت گرفته است. آخرین مورد در سال 2017 بود که دولت شهروندان نپالی را از کار در خلیج فارس به عنوان کارگر خانگی منع کرد؛  اقدامی که در راستای حفاظت از زنان بود.

برچسب ها: نپال زنان تظاهرات
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها