jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۳۰۴۲۹۲   ۲۷ بهمن ۱۳۹۹  |  ۱۰:۴۴

زوجی کلاهبردار که با درج آگهی با عناوینی جذاب در سایت دیوار از شهروندان کلاهبرداری می‌کردند، بعد از مدت‌ها تحت تعقیب بودن از سوی پلیس استان‌های مختلف، سرانجام دستگیر شدند.

به گزارش گروه حوادث جام جم آنلاین از شرق،  در روز‌های اخیر با ارجاع پرونده‌های متعدد به پلیس فتای استان مرکزی با عنوان پرداخت بیعانه در سایت دیوار که منجر به کلاهبرداری از چند نفر از شهروندان اراکی شده بود، بررسی موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس قرار گرفت.
در تحقیقات اولیه کارشناسان مشخص شد کلاهبرداران با بهانه‌هایی از قبیل فروش کالا به علت مهاجرت، اجناس دارای گارانتی، اجناس نو و زیر قیمت و کالا‌های مناسب افراد برای تهیه جهیزیه، متقاضیان خرید کالا را ترغیب به واریز بیعانه کرده‌اند و بعد از دریافت وجه دیگر پاسخ‌گوی آنان نبوده‌اند.
 
کلاهبرداری زوج شیاد با درج آگهی و عناوینی جذاب
در مراحل تحقیقات تخصصی کارشناسان پلیس فتا، سرانجام سرنخ‌هایی از یک زوج جوان در این کلاهبرداری‌ها به دست آمد و برنامه‌ریزی عملیاتی برای دستگیری آنان آغاز شد. در مراحل بعدی پیگیری این پرونده مشخص شد این زوج از ۱۶ مرجع قضائی و انتظامی در سطح کشور تحت تعقیب هستند و علاوه بر ۲۱ فقره پرونده‌ای که در استان مرکزی دارند، ۲۸ پرونده دیگر نیز در دیگر استان‌های کشور با جرائمی مشابه برای آنان تشکیل شده است.
در نهایت با به‌کارگیری روش‌های علمی و تخصصی سرانجام محل اختفای این زوج در استان البرز شناسایی شد و تیمی از مأموران انتظامی با اخذ نیابت قضائی برای دستگیری آنان اعزام شدند و در عملیاتی هر دو نفر آن‌ها را دستگیر کردند. با توجه به اسناد و مدارکی که در فرایند رسیدگی به پرونده‌های کلاهبرداری از این زوج به دست آمد، در نهایت آنان به ۶۷۰ میلیون ریال کلاهبرداری از ۴۹ نفر اعتراف کردند و گفتند در تمام این موارد افراد را به بهانه فروش کالا فریب داده و مبالغی را از آن‌ها دریافت کرده‌اند.
سرهنگ دوم احسان آنقی، رئیس پلیس فتای استان مرکزی، با هشدار به شهروندان گفت: با توجه به پیشرفت روزافزون جرائم در بستر فضای مجازی و سوءاستفاده افراد سودجو از نیاز‌های روز هم‌وطنان به شیوه‌های گوناگون و کلاهبردارانه و با توجه به درپیش‌بودن ایام نوروز، هم‌وطنان در خرید‌هایی که انجام می‌دهند دقت بیشتری داشته باشند و به‌هیچ‌وجه مبلغی به عنوان بیعانه برای شخص آگهی‌دهنده واریز نکنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

امروز در تقویم، روز آتش‌نشانی و ایمنی است. فرصتی مناسب برای یادآوری این نكته كه براساس آمارهای به دست‌آمده، در حال حاضر حدود ۲۵ درصد از كل حریق‌ های شهر تهران را آتش‌ سوزی‌ های ساختمانی تشكیل می‌دهد كه سهم ساختمان‌ های بلندمرتبه قابل توجه است.

«لحظه»ای که مهم است

«لحظه»ای که مهم است

«علی لندی که بود و چه کرد؟ (۲ نمره)» در بهترین حالت این سوالی است که سال‌های بعد در امتحانات دانش‌ آموزان مطرح می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها