jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۳۰۳۹۶۸   ۲۳ بهمن ۱۳۹۹  |  ۱۳:۲۲

وزیر بهداشت گفت: به مردم شریف ایران این مژده را می دهم که تا دو سه ماه آینده با تکیه بر لطف خدا و توان دانشمندان داخلی، یکی از قطب های بسیار مهم تولید واکسن کووید۱۹ در منطقه و یکی از صادر کنندگان مهم این واکسن به جهان خواهیم بود.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایسنا، دکتر سعید نمکی در هفدهمین آیین پویش ره سلامت که با حضور رییس جمهور از طریق ویدیو کنفرانس ۹ پروژه مهم بیمارستانی در کشور افتتاح می شود، اظهار کرد: سال سنگینی بر ما، همکاران مان و ملت شریف ایران در مدیریت بیماری کووید۱۹ گذشت و قضاوت در مورد این مدت را باید به گذر ایام و تاریخ سپرد و کاری که ملت شریف ایران با صبوری و بردباری و وفاق ملی برای مدیریت کووید۱۹ انجام دادند را قطعا باید به عنوان برگ زرینی در تاریخ نظام مدیریتی کشور ثبت کرد.
 
نمکی افزود: در باتلاق سنگین و سهمگین بیماری کووید۱۹، همکاران ما دست از توسعه زیرساخت ها بر نداشتند و اتفاقاتی که در این مدت رخ داد مانند اضافه شدن حداقل ۲۵۰۰ تخت ICU و صدها تخت دیگر در کشور برای اینکه بیماری پشت درب بیمارستانها سرگردان نشود. همچنین در تولید دارو و تجهیزات پزشکی مورد نیاز با تکیه بر توان داخلی، یکی دیگر از کارهای شگرف و ستودنی است که در تاریخ کشور ثبت شد.
 
وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه در دولت روحانی و به دنبال اجرای طرح تحول نظام سلامت، اتفاقات مبارکی به ویژه در دو سال گذشته رخ داد. امسال به عنوان اولین سال قبل و بعد از انقلاب، حدود ۱۱ هزار تخت بیمارستانی تا اردیبهشت ماه به ظرفیت کشور افزوده می شود و تعداد زیادی خانه بهداشت، مرکز جامع سلامت و سایر مراکزی که برای محرومین، نقطه امید است، در کشور تکمیل و افتتاح می شود.
 
وزیر بهداشت افزود: یک خانه بهداشت در یک روستا ممکن است که یک پروژه گران قیمت اقتصادی نباشد اما حتما یک پروژه بسیار مهم در حوزه خدمت رسانی به مردم است. ممکن است چند مرکز جامع سلامت به اندازه یک پروژه زیربنایی هزینه بر نباشد اما برای آینده کشور و کاهش هزینه های نظام سلامت، بسیار سودمند است.
 
نمکی اظهار کرد: امروز شاهد افتتاح تعداد قابل توجهی پروژه حوزه سلامت در اقصی نقاط کشور از جمله استانهای خوزستان، خراسان شمالی، کرمان، مازندران، سیستان و بلوچستان، بوشهر و حاشیه شهر تهران خواهیم بود. در حاشیه شهر تهران و در مناطقی مانند شهر قدس، ملارد، شهریار و اسلامشهر، حتی یک تخت بیمارستانی وجود نداشت که به یاری خدا تا پایان سال، حدود دو هزار تخت در حاشیه شهر تهران راه اندازی خواهیم کرد.
 
وی گفت: در کنار پروژه هایی که امروز به بهره برداری می رسد، هر هفته استانداران و معاونین رییس جمهور که به استانها سفر می کنند، پروژه های حوزه سلامت را افتتاح می کنند. به عنوان نمونه هفته گذشته دکتر جهانگیری پروژه بیمارستانی در اسلام آباد غرب را افتتاح کرد و امیدواریم که تا اردیبهشت ماه با اندکی حمایت بیشتر، هزار و ۴۰۰ پروژه حوزه سلامت که قول داده بودیم تا سال ۱۴۰۰ افتتاح شود را تکمیل و افتتاح کنیم.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چراغ سبز به کرونا و سفر

چراغ سبز به کرونا و سفر

براساس آخرین اطلاعات می‌توان گفت وضعیت کرونا در کشور بسیار شکننده است، چراکه وضعیت ‌ ۱۱ شهرستان ‌قرمز، ۳۲شهرستان نارنجی، ۲۵۱ شهرستان زرد و ۱۵۴ شهرستان نیز آبی گزارش شده است.

سفر به سلامت

سفر به سلامت

این روزها بحث بر سر تعطیلات نوروزی و سفر داغ است. بسیاری از شهروندان به پیش خرید تورهای نوروزی اقدام کرده‌اند. برخی نیز در انتظار مشخص شدن شرایط سفر با خودروی شخصی هستند.

گفتگو

بیشتر
از ترس کرونا

یك روان‌شناس در گفت‌وگو با جام‌جم عنوان می‌کند نوعی اختلال اضطراب فراگیر طی بحران كرونا بسیاری را درگیر كرده است و همچنان ادامه دارد

از ترس کرونا

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش