jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۱۳۰۳۸۷۶   ۲۲ بهمن ۱۳۹۹  |  ۱۱:۴۱

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا گفت: دشمنان خارجی و فرامنطقه‌ای ایران، خصوصا مثلث شرارت یعنی آمریکائی‌ها، صهیونیست‌ها و انگلیسی‌ها و نوکران منطقه‌ای آنها نمی‌توانند تهدیدات نظامی جدی برای ایران ایجاد کنند.

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، سرلشکر سید یحیی رحیم‌صفوی، دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا در جلسه با برخی مسئولین استان لرستان با اشاره به پیروزی انقلاب اسلامی ایران و چالش های پیش روی انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی ایران گفت: دشمنان خارجی و فرامنطقه ای ایران ، خصوصا مثلث شرارت یعنی آمریکایی‌ ها و صهیونیست ها و انگلیسی ها و نوکران منطقه ای آنها نمی توانند تهدیدات نظامی جدی برای ایران ایجاد کنند.

وی افزود: نظام مقتدر جمهوری اسلامی و ملت بزرگ ایران به یاری خداوند متعال و توجهات خاص 14 معصوم خصوصا حضرت مهدی علیه السلام و رهبری خردمندانه و شجاعانه حضرت امام خامنه ای آنقدر قوی شده اند که بتوانند از انقلاب اسلامی و منافع ملی و امنیت ملی ایران دفاع کنند و در مقابل هرگونه تجاوز احتمالی ضربات غیر قابل تصور بر دشمنان اسلام و ایران وارد سازند.

البته دشمن را نباید حقیر و ناتوان شمرد ، راه اساسی مقابله با شرارت دشمنان افزایش توان و قدرت داخلی در همه ابعاد نظامی و اقتصادی و فرهنگی است.

سرلشکر صفوی با تبیین تلاش دشمنان برای ترویج نظام دو گفتمانی در کشور ادامه داد: ایجاد تفرقه ، یاس و نا امیدی در بین جوانان و در بین مردم و مسئولان و وجود دو گفتمان در کشور موجب سردرگمی و حیرت مردم می شود.

وی افزود: ملت هوشمند ما در چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی عزت و اقتدار ایران به تاسی از امام بزرگ و رهبر عزیزمان با وحدت و همبستگی حول محور ولایت فقیه و گفتمان انقلاب اسلامی و آرمانهای شهیدان برای پیشرفت و آبادانی کشور و رسیدن به تمدن اسلامی حرکت می کنند.

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا با اشاره به پروژه نفوذ بعنوان یکی از اصلی ترین پروژه های دشمنان گفت: پروژه نفوذ یکی از اصلی ترین پروژه های دستگاه های سیاسی و اطلاعاتی بیگانگان است.نفوذ عناصر انسانی نفوذی در دستگاه های مختلف فرهنگی اقتصادی و سیاسی کشور بدنبال تصمیم سازی و تصمیم گیری های نادرست و متوقف کردن پیشرفت ملت و کشور با ضربه زدن از داخل و یا استحاله انقلاب و نظام از درون می باشند.

مشاور عالی رهبر انقلاب ادامه داد: برای حل مشکلات مردم نیازمند روحیه جهادی و انقلابی در تمامی دستگاه های و سازمانهای کشوری و حکومتی هستیم.

وی اضافه کرد: چالش های پیش روی مردم و مسئولین، ما را از ادامه مسیر نورانی انقلاب اسلامی و خدمتگذاری به مردم عزیز مان باز نمی دارد و با حضور مقنتدرانه مردم در حماسه 22 بهمن و حماسه انتخابات آینده ان شاء الله مسیر عزت و پیشرفت و آبادانی کشور و حل مشکلات هموار خواهد شد.

سرلشکر صفوی اشاره به روند افول قدرت آمریکا گفت: در همین انتخابات اخیر آمریکا، نشان دادند که آمریکا از نظر سیاسی و فرهنگی چقدر ضعیف و آسیب پذیر و دچار اضمحلال و بی آبرویی شدند و با شکست استراتژی لشکر کشی و اشغال نظامی افغانستان و عراق مظلوم که حدود بیست سال از آن می گذرد، فرصت های خوبی رابرای چینی ها و روس ها و ایران فراهم کردند.

سرلشکر صفوی با تبیین فرصت جهاد در ساخت ایران اسلامی گفت: جهاد بزرگ ساختن ایران اسلامی و عبور از شرایط سخت فعلی و برداشتن گام دوم انقلاب اسلامی، شناخت فرصتها و چالش ها و داشتن برنامه های کلان کلی و استانی است، مدیران عالیرتبه کشور عزیزمان با شناخت روندها و رویدادهای منطقه ای و جهانی و تشخیص درست راهبرد دشمنان انقلاب اسلامی و بادرک صحیح از فرصت ها و چالش های پیش رو می توانند راهبردها و برنامه های آمایش سرزمینی را تنظیم و تدوین کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان یکجانبه‌ گرایی آمریکا

پایان یکجانبه‌ گرایی آمریکا

بعد از شکل‌گیری پیمان شانگهای در سال2001، برخی صاحب‌نظران و کارشناسان علوم سیاسی از آن به عنوان ناتوی شرقی نام بردند. معتقدم این سازمان از ناتو اهمیت بیشتری دارد.

گام‌های موثر برای جدی‌تر شدن نگاه به شرق

گام‌های موثر برای جدی‌تر شدن نگاه به شرق

تحرکات دیپلماتیک منطقه‌ای با هر یک از کشورهایی که در مناطق آسیایی، آفریقایی و آمریکایی وجود دارد کاری پسندیده، مفید و منتهی به اثر خوب و نتایج درخشان برای کشورمان محسوب می‌شود. یکی از مهمترین همکاری‌ های اقتصادی با مجموعه کشورهایی است که در منطقه شرق آسیا قرار دارند و به سازمان همکاری اقتصادی شانگهای معروف هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها