jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۳۰۳۸۱۲   ۲۱ بهمن ۱۳۹۹  |  ۱۵:۰۰

آخرین اخبار مربوط به ویروس کرونا را اینجا بخوانید.

به گزارش جام جم آنلاین ، آنچه در ادامه می بینید مروری بر آخرین اخبار مربوط به کرونا در رسانه های سراسر جهان است.

 

*کلیه مسافرانی که به بریتانیا سفر می کنند باید سه بار تست کرونا بدهند، یک بار قبل از سفر، یک بار در هنگام ورود و آخرین مرتبه هنگام ترک بریتانیا.

*یک محقق انگلیسی می گوید جهش ویروس کرونا در این کشور به قدری شدید و خطرناک است که تنها راه از بین بردن آن قرنطینه چرخشی شهر های مختلف این کشور در مدت زمان هفت سال است.

*یک مرد اهل نیویورک که در دهه 70 زندگی خود بود 25 دقیقه بعد از دریافت واکسن کرونا فوت کرد. مشخصات این مرد فاش نشده ضمن اینکه رسانه ها نگفته اند او بعد از تزریق کدام واکسن جان خود را از دست داده است.تحقیقات در رابطه با مرگ این مرد آغاز شده است. او هیچگونه سابقه آلرژیک به انواع واکسن ها نداشته است.

*مقامات بهداشتی چین می گویند بازرسان سازمان جهانی بهداشت هیچ نشانه ای دال بر اینکه شهر ووهان منشا و خاستگاه ویروس کرونا در جهان بوده پیدا نکرده اند. همچنین مقامات چینی تاکید کرده اند که ویروس کرونا در اواخر سال 2019 در شهر ووهان به هیچ عنوان گردش فوق العاده و سریعی نداشته است.

*بعد از اینکه تست کرونای دو دانش آموز در مدرسه ای در هنگ کنگ مثبت اعلام شد تمامی 130 دانش آموز آن مدرسه قرنطینه دو هفته ای شدند.

*واکسیناسیون سراسری کرونا با واکسن سینوفارم چین در کشور پرو آغاز شد.

*شرکت فایزر اعلام کرد تولید واکسن خود را به دو برابر می رساند.

*دانشمندان می گویند گونه جهش یافته ویروس کرونای آفریقایی بر خلاف نوع جهش یافته انگلیسی به هیچ عنوان سرعت انتقال بالایی ندارد.

*بیماران ویروس کرونا که تحت درمان با داروی هپاتیت تجربی قرار بگیرند چهار برابر بیشتر احتمال دارد که در طی هفت روز بیماری را شکست بدهند. این داروی تجربی پگینترفرون لامبدا نام دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
موج‌ ششم از راه می‌رسد؟

موج‌ ششم از راه می‌رسد؟

شیوع ویروس کرونا در کشور براساس آنچه اپلیکیشن ماسک نشان می‌دهد این روزها در حال فروکش کردن است، طوری که تعداد شهرهای با وضعیت نارنجی به 238شهر و تعداد شهرهای زرد به 136شهر افزایش یافته‌است، ضمن این‌که 17شهر کشور نیز در وضعیت آبی قرار دارند و تنها 57 شهر رنگ قرمز کرونایی دارند.

به‌ دنبال چاره واکسن‌ گریزی

به‌ دنبال چاره واکسن‌ گریزی

بر اساس اعلام مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت و درمان تا ظهر دیروز بیش از 27 میلیون و 790 هزار نفر دوز اول واکسن را دریافت ‌و بیش از 13 میلیون و 459 هزار نفر نیز هر دو دوز را تزریق کرده‌اند‌.‌

گفتگو

بیشتر
شروط  اخراج دندان‌ عقل

یک متخصص جراحی دهان و فک و صورت می‌گوید کشیدن دندان‌ عقل همیشه ضروری نیست و بستگی به موقعیت رویش دندان در فک دارد

شروط اخراج دندان‌ عقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش

نیازمندی ها