با آغاز به کار یکصدو هفدهمین دوره کنگره

کرونا نخستین قربانی خود را از کنگره آمریکا گرفت

ویروس کرونا که همچون سونامی ایالات متحده آمریکا را در نوردیده است با آغاز به کار یکصدو هفدهمین دوره کنگره، نخستین قربانی خود را از جمع نمایندگان این مجلس گرفت.
کد خبر: ۱۳۰۳۷۹۷
به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایرنا، «ران رایت» (Ron Wright) نماینده حزب جمهوریخواه از ایالت تگزاس به علت ابتلا به ویروس کرونا در سن ۶۷ سالگی در بیمارستانی در دالاس آمریکا درگذشت.
 
بنابراین گزارش،  بیانیه جان باختن این نماینده مجلس نمایندگان روز دوشنبه (روز گذشته) صادر و به این موضوع اشاره  شد که وی از سه هفته گذشته در بیمارستان به علت ابتلا به کووید-۱۹ بستری بوده است.
آزمایش ابتلا به ویروس کرونا  نماینده جان باخته ، در  2 بهمن ماه مثبت اعلام شده بود اما وی در آنزمان در بیانیه ای اعلام کرد که دارای علائم خفیف این بیماری است و درمجموع وضعیت سلامتی خوبی دارد و وظایف خود را از خانه انجام می دهد.
 
سی ان ان افزود: این نخستین مرگ یک نماینده مجلس نمایندگان به علت ابتلا به ویروس کرونا با شروع به کار کنگره جدید به شمار می رود، پیش از این و در ماه دسامبر  گذشته «لوک لتلو» (Luke Letlo ) چهل و یک ساله، فردی که در انتخابات ۱۳ آبان ۱۳۹۹ کنگره از ایالت فلوریدا پیروز شده بود قبل از شروع به کار مجلس نمایندگان به علت ابتلا به کووید-۱۹ جان باخت.
 
هم اکنون شمار مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا از مرز ۲۷ میلیون و ۷۰۰هزار نفر گذشته که از این تعداد نیز بیش از ۴۷۶ هزار نفر جان باخته اند.
 
دولت بایدن در تلاش است تا سو مدیریت به جای مانده از دوره رئیس جمهوری سابق آمریکا در مقابله با ویروس کرونا در این کشور را کنترل کند، وضعیتی که اقتصاد آمریکا را با بحران مواجه ساخته است.
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
یک عارف انقلابی

گفت‌وگوی جام‌جم با علی سرلک درباره ویژگی‌ های شخصیتی آیت‌ا... فاطمی‌ نیا

یک عارف انقلابی

نیازمندی ها