jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۱۳۰۳۵۰۹   ۱۹ بهمن ۱۳۹۹  |  ۰۴:۰۴

ترکیب منتخب هفته چهاردهم لیگ برتر اعلام شد؛

قدرتنمایی ارتش سرخ و طوفان زرد

ترکیب منتخب هفته چهاردهم رقابت‌های لیگ برتر در حالی مشخص شد که ۲ تیم پرسپولیس و سپاهان بیشترین نماینده را داشتند.

به گزارش جام جم آنلاین از ایرنا، هفته چهاردهم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال ایران به اتمام رسید. در این هفته از رقابت‌ها ۱۵ گل زده شد و یک دیدار بدون رد و بدل شدن گل تمام شد.

بازهم مانند ۲ هفته قبل فقط یک تیم میزبان به برتری دست پیدا کرد. در ترکیب بهترین‌ها هشت تیم نماینده دارند که سهم سپاهان و پرسپولیس از بقیه بیشتر است.

دروازه‌بان: داود نوشی صوفیانی (مس رفسنجان)

در کنار فرهاد کرمانشاهی ۲ گزینه نهایی برای این پست بودند. درخشش داود نوشی صوفیانی اما یک برد شیرین خارج از خانه را برای مس به ارمغان آورد و به همین دلیل او به جای گلر جوان نفت در ترکیب بهترین‌های هفته چهاردهم قرار گرفت. صوفیانی چندین و چند بار فرصت‌های تیم شهرخودرو را خنثی کرد.

مدافعان: سید جلال حسینی (پرسپولیس)، موسی کولیبالی (فولاد)، دانیال اسماعیلی‌فر (سپاهان)، پوریا آریاکیا (آلومینیوم اراک)

در ۳۹ سالگی هم می‌درخشد. او در روزی که پرسپولیس با لباس سیاه به مناسبت درگذشت علی انصاریان به میدان رفته بود موفق شد مانند این بازیکن پیش بیاید و با ضربه‌ای سر دروازه تیم تبریزی را باز کند و تیمش را به برتری برساند.

در بازی فولاد هم موسی کولیبالی بار دیگر شم گلزنی بالایش را به رخ کشید و تیمش را از شکست در دربی خوزستان نجات داد.

دانیال اسماعیلی فر حالا به همان دفاع راستی تبدیل شده که محرم نویدکیا می‌خواهد. او این بار در نقش گلزن هم ظاهر شد و دروازه تیم سابقش را باز کرد. در نهایت به پوریا آریا کیا می‌رسیم.

بازیکن فصل پیش پارس جنوبی جم که حالا در آلومینیوم نقش یک مدافع کناری را ایفا می‌کند. او با توجه به داده‌های متریکا بهترین بازیکن تیمش بود و عملکرد بسیار خوبی در فاز تدافعی داشت.

هافبک‌ها: سروش رفیعی (سپاهان)، بابک مرادی (استقلال)، سیامک نعمتی (پرسپولیس)، نیما انتظاری (نفت مسجدسلیمان)، محمد محبی (سپاهان)

سروش رفیعی زیر نظر محرم به همان ستاره سابق تبدیل شده است. بازیکنی که روی گل دوم سپاهان اوج هنر خود را خرج کرد و با وجود اینکه پشت به دروازه بود با ارسال یک پاس چند ده متری، محمدرضا خلعتبری را از میانه میدان با دروازه‌بان تک به تک کرد.

او در الباقی دقایق هم مهندسی حملات تیمش را بر عهده داشت. محمد محبی هم یکی دیگر از ستاره‌های سپاهان در دیدار برابر ذوب بود.

او بعد از چند هفته به ترکیب اصلی رسید و تنها ۲ دقیقه بعد جواب اعتماد سرمربی را داد و گل نخست بازی را به ثمر رساند.

در استقلال بابک مرادی یکی از ستاره‌ها بود. او در نیمه دوم یک بازیکن بازیساز شده بود و به مرکز آمده بود و در نهایت تلاش فراوانش منجر به ارسال یک پاس گل شد. مرادی برای دومین هفته متوالی پاس گل داد تا همچنان در ترکیب اصلی بماند.

به سیامک نعمتی برسیم. بازیکن پرتلاش پرسپولیس که همه کار در تبریز انجام داد و حتی بالاتر از سیدجلال حسینی بهترین بازیکن میدان بود. او یک پاس گل داد و در بقیه دقایق هم به تیمش خدمت کرد.

نیما انتظاری یکی از بهترین‌های نفت در لیگ بیستم بوده و هیچ شکی در این مساله نیست. گرفتن یک امتیاز از گل‌گهر در سیرجان و عدم دریافت گل از این تیم هجومی ساختاری قوی در خط دفاعی و میانی می‌خواست.

کمربند این سازمان در اختیار نیما انتظاری بود. او به خوبی در میانه زمین دوید و اجازه خودنمایی به گل‌گهری‌ها را نداد.

مهاجمان:‌ رضا خالقی‌فر (صنعت نفت)

او هم یکی از مسن‌ترین بازیکنان لیگ است اما همچنان در بازی‌های مهم و وقتی که تیمش به او احتیاج دارد وارد عمل می‌شود و می‌درخشد.

رضا خالقی فر با یک ضربه سر تماشایی تک گل تیمش مقابل فولاد را به ثمر رساند و اگر خط دفاعی صنعت باهوش تر بود می‌توانست این گل سه امتیازی باشد.

سرمربی: یحیی گل‌محمدی (پرسپولیس)

با وجود روحیه پایین بازیکنان، او تیمش را به خوبی مهیای حضور در زمین کرد و پرسپولیس توانست از یک بازی ۶ امتیازی بیرون از خانه به سلامت بیرون بیاید و با شایستگی این اتفاق رخ داد. یحیی به خوبی ضعف‌های خودش و تیمش را برطرف کرده بود و به همه اثبات کرد بازهم پرسپولیس مدعی قهرمانی است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بی‌تدبیری در دولت باتدبیران!

بی‌تدبیری در دولت باتدبیران!

 باور من بر این است هر زمانی که ورزش در جامعه‌ای از اهمیت خودش برخوردار بوده و آحاد مردم از فضای ورزش احساس آرامش کرده‌اند و انرژی گرفته‌اند نشان می‌دهد در بخش‌های دیگر هم همین فضا حاکم است.

خدانگهدارت برای همیشه

خدانگهدارت برای همیشه

جمعه‌ای كه گذشت برای جامعه فوتبال و همه كسانی كه عاشق فوتبال و سینما بودند، یك جمعه تلخ بود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر