jamejamonline
اقتصادی بانک بیمه و بورس کد خبر: ۱۳۰۲۹۳۹   ۱۲ بهمن ۱۳۹۹  |  ۲۰:۰۵

دبیر شورای هماهنگی بانک ها با بیان اینکه تمدید یک ماهه مهلت دریافت کد شهاب مختص تمامی مشتریان نظام بانکی بوده و صرفا برای اتباع خارجی نیست، گفت: افراد فاقد کدشهاب، اجازه انجام «ساتنا» ندارند.

به گزارش جام جم آنلاین، علیرضا قیطاسی، دبیر شورای هماهنگی بانک‌ها در گفتگو با مهر در خصوص مهلت یک ماهه بانک مرکزی به مشتریان بانک‌ها برای دریافت کد شهاب گفت: با تصمیم نظام بانکی و هدایت بانک مرکزی، مقرر شده تا تمامی مشتریان نظام بانکی که فاقد کد شهاب هستند، یک ماه مهلت داشته باشند تا با مراجعه به شعب بانکی مرتبط با حساب خود، ضمن ارائه اطلاعات هویتی، کد شهاب دریافت نمایند تا بتوانند نسبت به انجام عملیات مبتنی بر کارت در شبکه بانکی و نیز ساتنا (انتقال وجه از بانک به بانک) اقدام کنند.

وی در پاسخ به این سوال که این مهلت یک ماهه صرفاً برای اتباع خارجی است یا برای تمام مشتریان نظام بانکی لحاظ خواهد شد، افزود: مهلت یکماهه در نظر گرفته شده برای تمامی مشتریان نظام بانکی اعم از اشخاص حقیقی، حقوقی و اتباع خارجی است و بر این اساس مشتریان مذکور باید ظرف مدت زمانی تعیین شده، نسبت به ثبت اطلاعات هویتی خود در شعب مرتبط اقدام کنند؛ اما در طول این مدت، مشتریانی که فاقد کد شهاب هستند، صرفاً اجازه استفاده از خدمات بانکی مبتنی بر کارت بانکی را خواهند داشت و اجازه استفاده از خدمات ساتنا برای آنها همچنان با محدودیت مواجه است.

قیطاسی ادامه داد: مشتریان نظام بانکی برای استفاده از عملیات ساتنا، حتماً باید اطلاعات هویتی خود را هر چه سریع‌تر تکمیل کرده و کد شهاب دریافت کنند تا بتوانند از این خدمات استفاده نمایند؛ در غیر این صورت آن دسته از مشتریان نظام بانکی که این کد را ندارند، هیچ مهلتی برای استفاده از این خدمات نخواهند داشت و مهلت یک ماهه صرفاً برای انجام عملیات کارت به کارت است.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه کارت برخی از اتباع خارجی که در هفته گذشته مسدود شده بود، هنوز رفع مسدودی نشده است، گفت: تمامی کارت های مسدود شده در هفته گذشته، رفع مسدودی شده و اگر در موارد استثنا اختلال وجود دارد، مشتریان باید به شعب بانکی مراجعه کرده و موضوع را پیگیری کنند.

دبیر شورای هماهنگی بانک‌ها در پاسخ به سوالی دیگر مبنی بر اینکه برخی شعب به اتباع خارجی اعلام می‌کنند که باید خودشان راسا کد شهاب بگیرند، گفت: همه مشتریان نظام بانکی مکلف هستند که اطلاعات هویتی خود را به بانک اعلام کنند و بانک هم مکلف است راسا نسبت به دریافت کد شهاب برای مشتریان خود اقدام کند.

وی افزود: مهلت یکماهه برای انجام عملیات ساتنا نیست و اگر فردی کد شهاب نداشته باشد، امکان انتقال وجه از بانک به بانک وجود نخواهد داشت و باید حتماً با مراجعه به شعب، نسبت به ثبت اطلاعات هویتی خود اقدام کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

مسائل اقتصادی و منطقه‌ای در اولویت روابط تهران - مسکو

مسائل اقتصادی و منطقه‌ای در اولویت روابط تهران - مسکو

سفر رئیس‌مجلس ایران به روسیه ابعاد مختلفی دارد؛ یک بعدش به روابط دوجانبه ایران و روسیه مرتبط است به این معنا که دو کشور تمایل دارند روابط خود را در عرصه‌های مختلف به‌ویژه در حوزه‌های اقتصادی و همکاری‌های منطقه‌ای توسعه بخشند.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر