jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۳۰۲۵۳۰   ۰۸ بهمن ۱۳۹۹  |  ۱۳:۵۶

حرکت ناگهانی پله برقی در جهت مخالف، زن و شوهر میانسالی را که قصد بالا رفتن از پله‌ها را داشتند تا یک قدمی مرگ کشاند.

به گزارش گروه حوادث جام جم آنلاین از باشگاه خبرنگاران جوان، حدود ساعت ۷ و نیم عصر دوشنبه زوج کهنسالی برای عبور از یکی از میدان‌های شمال شرق تهران به‌سمت ضلع شمالی میدان تصمیم گرفتند از پله برقی استفاده کنند. مرد ۷۲ ساله که به‌همراه همسرش قصد استفاده از پله‌ها را داشت با مشاهده پله برقی که خاموش بود و حرکت نمی‌کرد قدم روی نخستین پله گذاشت.

حادثه هولناک برای زوج میانسال روی پله برقی

همسرش نیز به‌دنبال وی راهی شد، اما وقتی چند پله را طی کرده و به میانه راه رسیده بودند ناگهان پله برقی به کار افتاد. این حرکت ناگهانی آن‌ها را شوکه کرد، اما اتفاقی که منجر به بروز حادثه‌ای هولناک برای این زوج شد حرکت پله‌ها به‌سمت بالا نبود بلکه پله برقی به جای بالا رفتن به سمت پایین حرکت کرد و باعث سقوط این زن و شوهر شد.

 

مرد که در این حادثه بشدت آسیب دیده بود به خبرنگار «ایران» گفت: عصر دوشنبه با همسرم به‌سمت پله برقی رفتیم تا به ضلع شمالی میدان برویم، اما پله برقی خاموش بود با این حال قدم روی پله‌ها گذاشتیم چند پله که بالا رفتیم ناگهان صدای روشن شدن پله را شنیدیم، اما در کمال ناباوری پله به سمت پایین حرکت کرد به همین خاطر تعادل من و همسرم به هم خورد و روی پله‌ها افتادیم.

 

هردو وحشت زده فریاد می‌کشیدیم و کمک می‌خواستیم لباس هایمان لای پره‌های پله گیر کرده و پاره می‌شد در همین موقع دوباره پله متوقف شد و این بار با یک حرکت ناگهانی به سمت بالا حرکت کرد. با این اتفاق کمی خیالمان راحت شد سعی می‌کردیم خودمان را از روی پله بلند کنیم و بایستیم با اینکه لباس هایمان پاره و سرو صورت و بدنمان زخمی شده بود به سختی در تلاش برای ایستادن بودیم که دوباره حرکت پله تغییر کرد و به سمت پایین تغییر جهت داد.

 

مرد آسیب دیده در ادامه گفت: این بار دیگر مرگ را با چشمانمان دیدیم شرایط خیلی وحشتناکی بود همسرم مدام فریاد می‌کشید و کمک می‌خواست من هم نمی‌توانستم حرکتی انجام دهم بین پله‌ها گرفتار شده بودیم و تیغه‌های فلزی پله سر و صورت و بدنمان را زخمی می‌کرد در همین موقع چند نفر از رهگذران که ما را در آن شرایط دیده بودند به کمک مان آمدند و به سختی از آن مهلکه نجاتمان دادند بعد هم با اورژانس تماس گرفتند. در همین موقع متصدی پله برقی هم آمد.

 

دقایقی بعد در حالی که وضعیت جسمی بدی داشتیم، آمبولانس اورژانس از راه رسید و ما را به بیمارستان شهدای تجریش منتقل کرد. بعد هم مأموران پلیس برای بررسی ماجرا از راه رسیدند.

 

مرد که بشدت از این حادثه ناراحت بود، گفت: این پله برقی محل عبور افراد زیادی است و هر گونه سهل‌انگاری در نگهداری و نظارت بر کارکرد آن می‌تواند به قیمت جان مردم تمام شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

وقوع یک قتل، متاثر از عوامل مختلفی است. بر‌اساس مکتب شیکاگو میان منطقه زندگی افراد و قشر و طبقه آنان با جرم رابطه وجود دارد.

فاصله انگیزه‌ها

فاصله انگیزه‌ها

جرم‌شناسان در مورد رویکرد خود در مورد قتل عمدی، تقسیم‌بندی‌های مختلفی دارند و در‌خصوص انگیزه‌ها، روش‌های انجام قتل و عنصر روانی مرتکب تقسیم‌بندی‌هایی انجام داده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر