وقت حرف زدن تمام شده است و دست‌کم در وسایل حمل و نقل عمومی بارسلون اینگونه است، جایی که از مسافران خواسته می‌شود سکوت کنند تا از شیوع بیشتر ویروس کرونا جلوگیری شود.
کد خبر: ۱۳۰۲۲۶۰

به گزارش جام جم آنلاین از ایسنا، این شهر اسپانیایی در معرفی «حمل و نقل سکوت» پیشگام بود و برخی مناطق دیگر اسپانیا نیز این الگو را اتخاذ کرده‌اند.

این ایده از توصیه‌های کارشناسان حوزه بهداشت پیروی می‌کند.

ماریا کروز مینگیلون، محقق در شورای تحقیقات ملی اسپانیا به رسانه‌های محلی گفت: افرادی که فریاد می‌زنند یا با تلفن صحبت می‌کنند، می‌توانند تا ۵۰ برابر ذرات بیشتری به اطراف منتشر کنند.

ایسیر گاوین والس، وزیر زیرساخت‌ها در دولت محلی کاتالونیا نیز گفته است که مطالعات علمی در اروپا نشان می‌دهد حمل و نقل عمومی منطقه خطر برای شیوع بیشتر ویروس نیست با این حال این اقدام می‌تواند در حفظ سلامتی کمک کند.

وی افزود: بسیاری از مردم در استفاده از حمل و نقل عمومی ترس داشتند زیرا رعایت فاصله ایمن دشوار است اما با اقداماتی مانند ممنوعیت خوردن یا آشامیدن و سکوت، خطرات را کاهش می‌دهیم.

مقام‌های اسپانیایی تاکید کردند که این تنها یک توصیه مفید و موثر است و عدم رعایت آن جریمه‌ای در پی نخواهد داشت.

در خطوط ریلی کاتالونیا تابلوهای سبز رنگی داخل واگن‌های قطار دیده می‌شود که پیام واضحی دارند: «سکوت» یا «قطارهای بی‌صدا»

شرکت حمل و نقل عمومی بارسلون کارزار «اجتناب از سخن گفتن» را کلید زده است. آن‌ها از طریق پیام رسان‌های موجود در این شبکه حمل و نقل توصیه‌های خود را به مسافران منتقل می‌کنند.

در حالی که برخی، مخالف این ایده بوده و معتقدند که هیچ کس واقعا از این توصیه پیروی نمی‌کند اما در مقابل، وزیر زیرساخت‌ها در دولت محلی کاتالونیا می‌گوید که مسافران به‌طور کلی این توصیه را بسیار خوب پذیرفته‌اند.

وی اضافه می‌کند: مردم سعی می‌کنند از خود محافظت کنند، آن‌ها این موضوع را به‌عنوان یک روش طبیعی پیشگیری پذیرفته‌اند.

هرچند مقامات اذعان می‌کنند که هنوز هیچ اطلاعات آماری درباره تاثیر واقعی این اقدام وجود ندارد.

توصیه پزشکان فرانسوی: در وسایل حمل و نقل عمومی سکوت کنید

علاوه بر اسپانیا پزشکان فرانسوی هم توصیه‌های جدید خود را برای کند کردن شیوع ویروس منتشر کردند. آن‌ها توصیه کردند که صحبت در حمل و نقل عمومی متوقف شود.

آکادمی پزشکان فرانسه به مردم توصیه کرده است که در مترو، اتوبوس یا هر جای دیگری که امکان رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی وجود ندارد از صحبت کردن خودداری کنند.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها