کولاک برف و وزش باد با سرعت ۹۰ کیلومتر در برخی جاده ها

هشدار وقوع بهمن و چند توصیه به راننده‌ها

از اواخر وقت امروز تا جمعه سوم بهمن، بارش برف، کولاک برف و رخداد مه همچنین کاهش دید افقی، وزش باد شدید با سرعت ۶۰ تا ۹۰ کیلومتر بر ساعت و احتمال وقوع بهمن در ارتفاعات رشته کوه البرز پیش‌بینی می‌شود.
کد خبر: ۱۳۰۱۸۶۶
به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری فارس، بر اساس پیش‌بینی تغییرات جوی جاده ها، از اواخر وقت امروز تا جمعه سوم بهمن، بارش برف، کولاک برف و رخداد مه همچنین کاهش دید افقی، وزش باد شدید با سرعت ۶۰ تا ۹۰ کیلومتر بر ساعت و احتمال وقوع بهمن در ارتفاعات رشته کوه البرز پیش‌بینی می‌شود.
 
این شرایط در استان‌های گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی همچنین شمال استان‌های تهران، البرز و قزوین حاکم خواهد بود.
 
براساس این گزارش، پیش بینی بارش برف و باران در محورهای کندوان، فیروزکوه، هراز و آزادراه قزوین رشت در این مدت وجود دارد.
 
سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اعلام کرده است تمهیدات لازم برای حضور به موقع راهداران و فعالیت
آنها در جاده ها، اندیشیده شده است؛ در این باره هماهنگی جهت گشت‌زنی ناوگان راهداری، هماهنگی برای استقرار ماشین آلات راهداری و آمادگی کامل راهدارخانه ها انجام شده است.
 
به راننده ها و مسافران جاده ای توصیه می‌شود حتما قبل از حرکت آخرین اطلاعات وضعیت راه ها را از سامانه اطلاع رسانی ۱۴۱ کسب کنند.
 
رانندگان حتما هنگام رانندگی احتیاط لازم را داشته باشند و اقدامات پیشگیرانه در دستور کار قرار دهند همچنین خودروها به زنجیرچرخ و تجهیزات زمستانی مجهز باشد.
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها