jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۳۰۱۷۶۰   ۳۰ دی ۱۳۹۹  |  ۱۷:۲۵

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: بودجه ای که برای خرید و واردات واکسن کرونای خارجی در نظر گرفته شده قابل قیاس با بودجه تخصیصی واکسن داخلی نیست.

به گزارش جام جم آنلاین ، زهرا شیخی در گفتگو با برنامه تهران ما سلامت درباره بودجه تخصیص یافته به واکسن کرونا گفت: تمامی تصمیمات مربوط به کرونا در ستاد مقابله با کرونا اتخاذ می شود و در حکم قانون است و به این صورت نیست که این قوانین در مجلس به تصویب برسند. متاسفانه طی مدت طولانی مجلس حتی نماینده ای در ستاد مقابله با کرونا نداشت. به تازگی آقای قاضی زاده هاشمی نایب رئیس مجلس یازدهم در این جلسات شرکت می کنند اما همچنان نماینده ای از کمیسیون بهداشت مجلس در این ستاد حضور ندارد.

وی درباره واکسن کرونا هم گفت: نمایندگان مجلس هم مثل دیگر مردم از رسانه ها اطلاع متوجه شدند واکسن کرونا از کواکس خریداری می شود. اگرچه معاهدات بین المللی و تفاهم نامه ها طبق قانون باید در مجلس شورای اسلامی تصویب شود اما تفاهم نامه خرید واکسن از کواکس حتی در مجلس مطرح هم نشده است.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس یازدهم با تاکید بر پیشرفت فوق العاده مراحل ساخت واکسن داخلی کرونا اظهار داشت: بودجه ای که برای خرید و واردات واکسن خارجی در نظر گرفته شده قابل قیاس با بودجه تخصیصی واکسن داخلی نیست. کشور ما پیشینه بسیار خوبی از ساخت واکسن در جهان دارد و از ابتدای شیوع کرونا هم دانشمندان ما پا به پای کشورهای دیگر ساخت واکسن کرونا را آغاز کردند اما با بررسی های انجام شده توسط نمایندگان مجلس متوجه شدیم متاسفانه فرآیند ساخت واکسن داخلی در بوروکراسی های اداری معطل مانده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ویروس در جهش است

ویروس در جهش است

این روزها بحث درباره جهش‌ های ویروس داغ است؛ دیروز نایب‌ رئیس‌ مجلس از شواهد تایید نشده‌ای گفت که از جهش ویروس ایرانی در قزوین حکایت دارد، پس از او رئیس روابط‌ عمومی وزارت بهداشت نیز به این موضوع پرداخت و گفت تاکنون افزون بر ۷۰ جهش در ایران شناسایی شده که البته هیچ‌ کدام تغییر معناداری در رفتار ویروس ایجاد نکرده و اطلاق واریانت (گونه) جدید به آنها درست نیست.

خوزستان را قرنطینه کنید

خوزستان را قرنطینه کنید

دیروز روز سخت استان خوزستان بود؛ روزی که سه کودک به دلیل ابتلا به ویروس جهش‌ یافته انگلیسی جان خود را از دست دادند.

گفتگو

بیشتر
از ترس کرونا

یك روان‌شناس در گفت‌وگو با جام‌جم عنوان می‌کند نوعی اختلال اضطراب فراگیر طی بحران كرونا بسیاری را درگیر كرده است و همچنان ادامه دارد

از ترس کرونا

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش