jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۳۰۱۶۸۲   ۳۰ دی ۱۳۹۹  |  ۱۱:۲۸

۳ مرد جنایتکار که به قصد سرقت از یک طلافروشی صاحب آن را ربوده و به قتل رسانده بودند در دادگاه کیفری استان تهران به قصاص و ۶۵ سال حبس محکوم شدند.

به گزارش گروه حوادث جام جم آنلاین از باشگاه خبرنگاران جوان، رسیدگی به این پرونده از اسفند سال ۹۸ با گزارش ناپدید شدن مرد طلافروشی به نام سعید در منطقه خاوران آغاز شد.

قصاص و ۶۵ سال حبس مجازات عاملان قتل مرد طلافروش

وقتی مأموران به مغازه سعید رفتند پس از بررسی متوجه شدند که طلا‌های داخل مغازه به سرقت رفته است. در ادامه مأموران به بررسی دوربین مداربسته مقابل طلا فروشی پرداختند و مشخص شد که ۲ مرد ناشناس هنگامی که سعید قصد خروج از مغازه اش را داشته او را سوار بر یک خودروی ون کرده اند و پس از دقایقی هم یکی از آن‌ها در حالی که ماسک روی صورتش داشت وارد مغازه شده و طلا‌ها را به سرقت برده است.

 

تلاش برای افشای راز ناپدید شدن مرد طلافروش و شناسایی عاملان سرقت ادامه داشت تا اینکه دو روز بعد خبر کشف یک جسد از سوی یکی از پاکبان‌های شهرداری به پلیس اعلام شد و پس از انتقال جسد به پزشکی قانونی و تأیید هویت مرد طلافروش از سوی همسرش، پرونده وارد مرحله تازه‌ای شد. از سوی دیگر پزشکی قانونی هم علت مرگ را تزریق ماده بیهوشی اعلام کرد.

 

در ادامه مأموران پلیس یکی از متهمان پرونده را که از بستگان مقتول بود دستگیر کردند. اصغر- متهم- در ابتدا سعی داشت با دروغگویی خود را بی اطلاع از ماجرا جلوه دهد، اما وقتی در مقابل مستندات قرار گرفت به آدم ربایی، سرقت و قتل مرد طلافروش با همدستی ۲ نفر از دوستانش به نام‌های مهدی و شهرام اعتراف کرد و مأموران با ردیابی دو همدست متهم آن‌ها را که داماد و برادرزن بودند در سبزوار ردیابی و بازداشت کردند.

 

پس از آن مهدی به تزریق آمپول بیهوشی به مرد طلافروش و شهرام به سرقت ۷ کیلو طلا از طلافروشی اعتراف کرد.

 

به این ترتیب حکم آن‌ها با کیفرخواست مباشرت در قتل و مشارکت درآدم ربایی و سرقت صادر شد و پرونده آن‌ها برای رسیدگی به شعبه چهارم دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد.

 

در جلسه رسیدگی به این پرونده هر ۳ متهم مدعی شدند، قصدی برای قتل نداشتند و قرار بوده آن‌ها فقط طلا‌ها را سرقت کنند.

 

بعد از پایان دفاعیات متهمان و وکلای آن‌ها هیأت قضات برای تصمیم گیری وارد شور شدند و مهدی را به اتهام قتل عمدی به قصاص، به خاطر مشارکت در آدم ربایی به ۸ سال زندان و به خاطر مشارکت در سرقت به ۵ سال زندان محکوم کردند. اصغر و شهرام نیز هرکدام به خاطر معاونت در قتل به ۱۳ سال زندان، مشارکت در آدم ربایی به ۸ سال و به خاطر مشارکت در سرقت به ۵ سال زندان محکوم شدند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر