jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۱۳۰۱۶۶۳   ۳۰ دی ۱۳۹۹  |  ۰۵:۰۴

حضور یک تماشاگر نابینا بین افرادی که برای دیدن بازی فوتبال به استادیوم آمده بودند، سوژه رسانه‌ها شد.

به گزارش جام جم آنلاین از باشگاه خبرنگاران جوان، افراد معلول به واسطه شرایط خاص جسمانی خود با افراد عادی تفاوت‌هایی دارند و با توجه به اینکه همه لوازم زندگی برای افراد سالم ساخته شده بسیاری از اوقات برای انجام امور خود با مشکل مواجه هستند.

در کشور‌های مختلف برای رفاه حال معلولان تمهیداتی را فراهم می‌کنند تا آن‌ها هم بتوانند همچون افراد سالم امور روزمره خود را پیش ببرند که نمونه‌هایی از این تمهیدات را می‌توان در ایران نیز مشاهده کرد؛ هرچند تا رسیدن کشور ما به استاندارد‌های لازم برای معلولان مسیر زیادی باقی مانده است.

در این میان برخی از اقدامات را نمی‌توان برای برخی از افراد معلول فراهم کرد؛ برای مثال حتی اگر تمام تمهیدات و تسهیلات لازم برای حضور معلولان نابینا در استادیوم ورزشی فراهم شود، آن‌ها نمی‌توانند بازی فوتبال را با چشمان خود به نظاره بنشینند و می‌توان گفت حضورشان برای دیدن بازی در استادیوم بی معنا است. اما طرفداران فوتبال معلول نیز همچون دیگران علاقه دارند که برای تشویق تیم محبوبشان به استادیوم‌ها بروند.

حضور یک معلول نابینا در استادیوم ورزشی برای دیدن بازی تیم محبوبش سوژه رسانه‌ها شده است.

چیزی که بر جذابیت این موضوع می‌افزاید این است که دوست فداکار مرد نابینا بازی فوتبال را جزء به جزء برای دوستش روایت می‌کند و او را نیز در هیجان بازی سهیم می‌کند.

ویدئویی که در ادامه مشاهده می‌کنید حضور این معلول نابینا را به تصویر کشیده و نظر کاربران فضای مجازی را به خود جلب کرده است.

تعداد بازدید : 242
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
یک انتخاب فوتبالی و چند نکته

یک انتخاب فوتبالی و چند نکته

روز گذشته شهاب الدین عزیزی خادم به عنوان رییس جدید فدراسیون فوتبال انتخاب شد. حسن روشن پیشکسوت فوتبال در اینباره یادداشتی در اختیار روزنامه جام جم گذاشت.

دشواری های ساخت فیلم ورزشی

دشواری های ساخت فیلم ورزشی

 سینما می‎تواند یک پل ارتباطی بین فرهنگ و ورزش باشد. وقتی که فیلم‎های ورزشی ساخته نمی‎شود از جهات گوناگونی به ورزش هم کمتر پرداخته می‎شود.

درسی که پرسپولیس به ما داد

درسی که پرسپولیس به ما داد

تا به‌حال توی چشم‌های شیر زل زده‌اید؟! اگر این مطلب را می‌خوانید نشان می‌دهد که هیچ‌گاه در چشمان هیچ شیر زنده و آزادی زل نزده‌اید، چرا که چشم‌های شیر درنده پیش از دندان‌های او طعمه را از پای در می‌آورد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر