jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۳۰۱۴۷۵   ۲۸ دی ۱۳۹۹  |  ۱۰:۳۷

زمین لرزه‌ای با شدت ۳.۳ ریشتر ساعت حوالی ساعت ۶ صبح امروز یکشنبه شهر آلاشت از توابع شهرستان سوادکوه در استان مازندران را لرزاند.

به گزارش گروه حوادث جام جم آنلاین از ایرنا ، مرکز لرزه‌نگاری کشوری وابسته به موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران محل دقیق وقوع این زمین لرزه را شهر کوهستانی " آلاشت " از توابع شهرستان سوادکوه اعلام کرد.
این زمین لرزه ساعت ۶ و ۹ دقیقه و ۶ ثانیه در عرض جغرافیایی ۳۵.۹۴۳ و طول جغرافیایی ۵۲.۷۹۶ و در عمق ۱۰ کیلومتری زمین ثبت شده است .
 
زلزله ۳.۳ ریشتری شهر آلاشت مازندران را لرزاند
بر اساس گزارش شاهدان عینی و مردمی این زلزله در مناطقی از جنوب شهرستان بابل، شهر شیرگاه ، پل سفید و شهر قائمشهر احساس شد. 
همچنین گزارشات رسمی نشان می دهد این زمین لرزه خسارتی در پی نداشت. 
آلاشْت یکی از شهرهای کوهستانی شهرستان سوادکوه در استان مازندران است که در ارتفاع یک هزارو ۹۰۸ متری از سطح دریاهای آزاد قرار دارد.
این دومین زمین لرزه با قدرت بیش از سه ریشتر در مازندران است زیرا پیش از این نیز پنجشنبه هفته گذشته  زمین لرزه‌ای با شدت چهار ریشتر مناطقی از استان مازندران را لرزاند.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر