jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۱۳۰۱۳۱۰   ۲۶ دی ۱۳۹۹  |  ۱۴:۳۱

کنفدراسیون فوتبال آسیا به طور رسمی از لغو برگزاری مسابقات فوتسال و فوتبال ساحلی در فروردین ۱۴۰۰ به علت اپیدمی کرونا خبر داد.

به گزارش جام جم آنلاین از ایسنا، کنفدراسیون فوتبال آسیا در نامه‌ای به فدراسیون‌های عضو قاره کهن، از لغو مسابقات جام ملت‌ های فوتبال و فوتسال ساحلی آسیا به علت اپیدمی ویروس کرونا خبر داد. لغو رسمی این مسابقات در شرایطی است که قرار بود هر دو تورنمنت تا سه ماه دیگر در فروردین ۱۴۰۰ برگزار شود. کویت میزبان جام ملت‌های فوتسال و تایلند میزبان جام ملت‌های فوتسال ساحلی بودند که هر دو مسابقه حکم انتخابی جام جهانی را داشت.

بعد از تعویق چند باره مسابقات فوتسال که در روزهای گذشته کشور میزبان یعنی کویت آن را تلویحا اعلام کرده بود، حالا AFC مجاب به لغو هر دو رویداد ملی خود در فوتسال و فوتبال ساحلی در سال جاری شده است. با این حساب حالا سرنوشت سهمیه‌های جهانی نامشخص است.

AFC اعلام کرده در صورت برگزاری مسابقات جام جهانی در سال ۲۰۲۱ از سوی فیفا، این کنفدراسیون هم درباره سهمیه‌های قاره آسیا در این دو مسابقه تصمیم‌گیری خواهد کرد که پیش‌بینی می‌شود براساس رنکینگ جهانی این اتفاق بیفتد.

دوره بعد مسابقات فوتسال ساحلی در سال ۲۰۲۳ و مسابقات فوتسال در سال ۲۰۲۲ برگزار خواهند شد.

تیم ملی فوتبال ساحلی ایران از ابتدای ماه‌های جاری به منظور افزایش آمادگی در اردوی بوشهر حضور داشت و بازیکنان خواستار تعیین تکلیف سرنوشت نهایی برگزاری مسابقات بودند که با این اتفاق، اردوی ایران هم به پایان می‌رسد و ملی‌پوشان راهی باشگاه‌های خود خواهند شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دشواری های ساخت فیلم ورزشی

دشواری های ساخت فیلم ورزشی

 سینما می‎تواند یک پل ارتباطی بین فرهنگ و ورزش باشد. وقتی که فیلم‎های ورزشی ساخته نمی‎شود از جهات گوناگونی به ورزش هم کمتر پرداخته می‎شود.

درسی که پرسپولیس به ما داد

درسی که پرسپولیس به ما داد

تا به‌حال توی چشم‌های شیر زل زده‌اید؟! اگر این مطلب را می‌خوانید نشان می‌دهد که هیچ‌گاه در چشمان هیچ شیر زنده و آزادی زل نزده‌اید، چرا که چشم‌های شیر درنده پیش از دندان‌های او طعمه را از پای در می‌آورد.

پرسپولیس؛ یک ذهن برنده

پرسپولیس؛ یک ذهن برنده

برای ریشه‌یابی موفقیت این روزهای پرسپولیس که بعد از چهار قهرمانی متوالی در لیگ‌ برتر باز هم یکی از شانس‌های قهرمانی در این فصل است، باید در ابتدا به یک مثال اشاره کنم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر