طبق اعلام مقامات رسمی؛

یورش تروریست ها به روستایی در کنگو / ۴۶ غیرنظامی کشته شدند

یک مقام بلندپایه ایالتی در کشور آفریقایی کنگو اعلام کرد که در یورش تروریست‌های افراطی به یک روستا در شرق این کشور دست کم ۴۶ غیرنظامی کشته شدند.
کد خبر: ۱۳۰۱۲۸۲

به گزارش جام جم آنلاین از مهر، «آدجیو گیدی» وزیر داخلی ایالتی کنگو در یک گفتگوی تلفنی اعلام کرد که در یورش افراد مظنون به عضویت در گروه های افراط گرای اسلامی به یک روستا در شرق جمهوری دموکراتیک کنگو، ۴۶ غیرنظامی کشته شدند.

به گفته این مقام بلندپایه، نیروهای امنیتی محلی برای تحقیق پیرامون این حمله به روستای مزبور اعزام شدند.

گیدی همچنین گفت که «نیروهای دموکراتیک متفقین» (ADF) در این یورش نقش داشتند. طبق گمانه زنی‌ها، این گروه مسلح اوگاندایی در یک رشته قتل عام‌ها در شرق کنگو که از ابتدای ۲۰۱۹ تاکنون به کشته شدن بیش از هزار غیرنظامی انجامیده، دست داشته‌اند.

گفتنی است که سرحدات شرقی کنگو با کشورهای همجواری همچون اوگاندا، روآندا و بروندی محل استقرار گروهی متشکل از ۱۰۰ نیروی شبه نظامی مختلف است که بسیاری از آنها بقایای جنگ‌های داخلی خونینی هستند که در سال ۲۰۰۳ در این کشور به پایان رسیدند.

یکشنبه گذشته نیز تعدادی مهاجم ناشناس دست کم ۶ نیروی کماندو را در یورشی ناگهانی در پارک ملی کنگو به قتل رساندند.

گفتنی است که گروهک تروریستی داعش مسئولیت بسیاری از حمله‌های منتسب به گروهک نیروهای دموکراتیک متفقین را برعهده گرفته است؛ هرچند که کارشناسان سازمان ملل تاکنون نتوانسته‌اند هیچ‌گونه ارتباط مستقیم میان این دو گروه را تأیید کنند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها