به دلیل حمله ششم ژانویه به کنگره؛

همه قراردادها با شرکت‌های وابسته به ترامپ در نیویورک لغو می‌شود

شهردار نیویورک از تلاش برای لغو همه قراردادها با شرکت های وابسته به دونالد ترامپ در پی حادثه حمله به ساختمان کنگره آمریکا در ششم ژانویه خبر داد.
کد خبر: ۱۳۰۱۲۱۰

به گزارش جام جم آنلاین از مهر، «بیل دو پلاسیو» (Bill de Blasio) شهردار نیویورک امروز چهارشنبه تلاش برای لغو همه قراردادها با شرکت های وابسته به دونالد ترامپ در پی حادثه حمله به ساختمان کنگره آمریکا در ششم ژانویه سال جاری میلادی را اعلام کرد.

در بیانیه صادره از سوی دفتر شهردار نیویورک در این خصوص آمده است: رئیس جمهور، شورشی را علیه دولت ایالات متحده تحریک کرد که منجر به کشته شدن ۵ نفر شد و تهدید به اخلال در انتقال قدرت طبق قانون اساسی بود.

وی دراین باره افزود: نیویورک به هیچ وجه با این اقدامات غیرقابل بخشش همراه نخواهد بود و ما بلافاصله در حال انجام اقدامات لازم برای لغو کلیه قراردادها با شرکت های ترامپ هستیم.

به گزارش این خبرگزاری، مراکز تفریحی ترامپ در نیویورک سالانه ۱۷ میلیون دلار برای شرکت وی درآمد زایی داشت.

پیشتر نیز اعلام شد که «دویچه بانک» آلمان و «سیگنیچر بانک» گفتند که دیگر حاضر نیستند با ترامپ و شرکت های او کار کنند.

منابع آگاه در این دو بانک اعلام کردند که تصمیم مذکور در واکنش به یورش ۶ ژانویه طرفداران دونالد ترامپ به کنگره آمریکا که با تحریک وی به انجام رسید، اتخاذ شده است.

همچنین «دویچه بانک» آلمان و «سیگنیچر بانک» آمریکا اعلام کردند که حساب‌ های شخصی رئیس‌ جمهور آمریکا را نیز خواهند بَست.

در یورش ناگهانی معترضان به نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به داخل کنگره این کشور ۵ تن کشته شدند که به گفته پلیس، تمام کشته شدگان از طرفداران دونالد ترامپ بودند. همچنین تاکنون پلیس آمریکا ۵۲ نفر را در این اعتراضات بازداشت کرده است.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها