jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۱۳۰۱۱۵۴   ۲۶ دی ۱۳۹۹  |  ۰۰:۵۴

یک متخصص هشدار داده است که قطعات باقی مانده توسط انسان در مدار زمین معادل "جزیره جدید پلاستیکی در حال رانش" تعبیر شده است.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از دیلی میل، مدل های علمی تخمین می زنند که بیش از 128 میلیون قطعه زباله بزرگتر از 1 میلی متر و 34 هزار قطعه بزرگتر از 10 سانتی متر در فضا وجود داشته باشد.

این موارد از قطعات موشک قدیمی گرفته تا پوسته های رنگی که ماهواره ها را از بین برده اند تشکیل شده اند.

اکنون ، اکاترین کاووادا ، مدیر کل صنایع دفاعی و فضایی کمیسیون اروپا  هشدار داده است که این زباله های ناخواسته فضایی  یک تهدید نظری نیست بلکه یک واقعیت است.

وی افزود که آوارها می توانند به ماهواره های فعال اروپا و سایر ماهواره ها آسیب برسانند و گفت که اگر به روشی ایمن و به موقع واکنش نشان داده نشود ، عواقب آن مخرب خواهد بود.

خانم کاووادا در سیزدهمین کنفرانس فضایی اروپا گفت: بقایای فضایی در حال چرخش، به جزیره جدیدی از پلاستیک تبدیل شده است و این موضوع تهدیدی برای امنیت و امنیت کل ترافیک و فضا است.

قطعاتی از بقایای فضایی به اندازه 1 سانتی متر امکان تخریب کامل ماهواره ها را دارند.

 

از ماهواره های مصنوعی در ارتباطات ، مانند تلویزیون ماهواره ای و تماس های تلفنی و ناوبری که شامل سیستم موقعیت یابی جهانی (GPS) است ، استفاده می شود.

این نوع فضاپیماها در پیش بینی هوا ، ردیابی طوفان و آلودگی و نجوم نیز نقش دارند.

کاووادا گفت  از ژانویه 2019 ، بیش از 5 هزار ماهواره در فضا وجود داشته است  اما تنها 2 هزار تای آنها هنوز فعال هستند.

کاووادا همچنین هشدار داد که تقریباً 3 هزار ماهواره غیرفعال در فضا حرکت می کنند.

کاووادا گفت: " یک فاجعه در انتظار وقوع است."

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

در پی انتشار گزارش روزنامه جام‌جم در چهارم دی ۹۹ با عنوان «یک فیس‌لیفت جدید» که به بررسی آرای کارشناسان درباره محصول جدید ایران‌خودرو (خودروی تارا) می‌پرداخت، کیانوش پورمجیب، معاون تحقیقات،‌ طراحی و تکوین محصول ایران‌خودرو در گفت‌و‌گو با جام‌جم ضمن اشاره به به برخی ویژگی‌های مهم خودروی تارا، هرگونه ارتباطی بین طراحی خودروی کراس‌اور کی۱۲۵ (K۱۲۵) که قرار است به‌زودی رونمایی شود با پژو ۲۰۰۸ را رد کرد.

عزم ملی، واکسن ملی

عزم ملی، واکسن ملی

دیروز واکسن کرونای تولید کشور به اولین داوطلبان تزریق شد. باید بدانیم کشورهای اندکی در جهان وجود دارند که به دانش تولید واکسن دست پیدا کرده‌اند.