jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۳۰۱۰۷۶   ۲۳ دی ۱۳۹۹  |  ۱۹:۰۳

سخنگوی وزارت خارجه چین بار دیگر تحریم های ایالات متحده آمریکا علیه ایران را غیر قانونی خواند و آن را محکوم کرد.

به گزارش جام جم آنلاین از ایرنا، «جائو لیجیان» روز سه شنبه در کنفرانس خبری روزانه در پکن افزود: ایالات متحده بزرگترین عامل بی ثبات کننده جهان است و صلح و امنیت جهانی را تهدید و همکاری چند جانبه را تضعیف می کند.

وی افزود: آمریکا با حمایت گسترده از یک جانبه گرایی، آشکارا از معاهدات و سازمان ها کناره گیری می کند و خودسرانه تهدید به تحریم می کند.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی چین با بیان اینکه آمریکا تاکنون از ده ها کنوانسیون و سازمان بین المللی خارج شده است افزود: چنین رفتارهایی همکاری بین المللی در زمینه های مختلف، نظم و سازوکار بین المللی موجود و صلح، ثبات و امنیت جهانی را به شدت زیر سوال می برد.

جائو در ادامه گفت: دیپلماسی دروغ پمپئو بار دیگر «استاندارد دوگانه آمریکا» را برملا کرده است به طوری که هر آنچه منافع آمریکا را تأمین نکند کنار گذاشته می شود.

این مقام چینی با اشاره تهدیدات مختلف پمپئو علیه چین اطهار کرد: همانطور که بارها و بارها توسط تاریخ و واقعیت ثابت شده است، اقدامات غلطی که باعث انگ زدن و اهانت به چین می شوند به هیچ وجه نمی توانند آمریکا را دوباره بزرگ جلوه دهند، یا قلدری این کشور را توجیه کنند و اعتبار بین المللی آن کمک کنند.

به گفته وی جامعه بین الملل باید چشمهای خود را کاملاً باز نگه دارد تا حق را از نادرست تشخیص دهد و از اجازه دادن به سمپاشی برخی افراد برای از بین بردن همبستگی و همکاری جهانی خودداری کند.

مخالفت قاطعانه با تحریم علیه کوبا

جائو لی جیان سخنگوی وزارت امور خارجه چین در ادامه کنفرانس مطبوعاتی خود در پکن در واکنش به بیانیه وزیر امور خارجه ایالات متحده درباره قرار گرفتن کوبا در لیست کشورهای حامی تروریسم گفت: چین همواره خواهان آن بوده است که جامعه بین المللی باید برای مبارزه با تروریسم همکاری کند، اما قاطعانه مخالف سرکوب به بهانه تروریسم است.

وی تاکید کرد: چین معتقد است ایالات متحده باید روابط عادی با کوبا را بر اساس برابری و احترام متقابل توسعه دهد، این به نفع منافع اساسی دو کشور و ملت های دو کشور است و همچنین برای حفظ صلح و ثبات آمریکای لاتین سودمند است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هراس از قدرتمند شدن سوریه

هراس از قدرتمند شدن سوریه

اعلام نظر نخست وزیر سوریه در مورد هدف قرار گرفتن هفت نفتکش که به سمت این کشور در حال حرکت بودند نگرانی‌هایی را دامن زده است.

کدام دست در این خاک باد می‌کارد؟

کدام دست در این خاک باد می‌کارد؟

چهاردهم دی‌ماه امسال یک روز تلخ برای افغانستان بود. از پاکستان خبر رسید، ۱۰ معدنچی هزاره که گویا هفت نفر از آنها افغانستانی بوده‌اند توسط تروریست‌ها در ۵۰ کیلومتری شهر کویته، شبانه سر بریده شدند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر