jamejamonline
دانش خودرو کد خبر: ۱۳۰۱۰۵۳   ۲۳ دی ۱۳۹۹  |  ۱۷:۰۰

شاید خوانندگان تیزبین از دلارا به عنوان یکی از فوق‌العاده‌ترین خودرو‌های نیرومند مسابقه‌ای یاد کنند، اما حتما تعجب می‌کنید که بدانید گیامپائولو دلارا به همان اندازه کار شگفت انگیزی در خودرو‌های جاده‌ای انجام داده است.

بدین منظور، جدیدترین ابداع آن‌ها یعنی استرادل، ظاهری بسیار خاص از شرکت گاراژ ایتالیا دریافت کرده که به منظور تکریم جت‌های جنگنده که توسط تیم آی‌روباتیک Frecce Tricolori استفاده می‌شد، طراحی شده است.

برای اولین بار، گیام پائولو یک موسسه مهندسی ساخته که هرچند بیشتر به موفقیت در مسیر مسابقه شناخته می‌شود ، اما در ارتقاء خودرو‌های جاده‌ای مانند لامبورگینی میورا نیز سرآمد است. این شرکت مسئولیت تولید خودرو‌های مسابقه‌ای و شاسی اتومبیل برای ایندی کار، ایندی لایتس، فرمول ۳، GP2، GP3، فرمول E، و WEC را بر عهده دارد.

سلام ابر خودروی استرادل به بازار جهانی

در حالی که این اتومبیل واقعا شگفت‌انگیز است، اما شرکت گیامپائولو تنها پادشاه مسیر نیست. مانند بسیاری از تولیدکنندگان که برنامه‌های مسابقه‌ای و جاده‌ای دارند، دانش مسیر مسابقه به خوبی به اتومبیل‌های جاده‌ای منتقل می‌شود. از این جهت، استرادل بیشتر یک خودروی مسابقه‌ای برای جاده‌ها محسوب می‌شود. با وجود بسیاری از گزینه‌های ارائه شده مانند شیشه اتومبیل، از ویژگی‌های دیگر این خودرو می‌توان به کم نگه داشتن وزن و بالا بردن نیروی گرانش اشاره کرد.

برخلاف مک لارن سنا که از نظر آئرودینامیکی بسیار حساس است، این پیشنهاد ایتالیایی زیبایی‌های بیشتری را روی میز می‌گذارد؛ از آنجا که گیامپائولو همیشه به طراحی هوشمندانه Colin Chapman شرکت لوتوس نگاه می‌کرد، استرادل خویشاوند دور 3 - Eleven محسوب می‌شود.

سلام ابر خودروی استرادل به بازار جهانی

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

در پی انتشار گزارش روزنامه جام‌جم در چهارم دی ۹۹ با عنوان «یک فیس‌لیفت جدید» که به بررسی آرای کارشناسان درباره محصول جدید ایران‌خودرو (خودروی تارا) می‌پرداخت، کیانوش پورمجیب، معاون تحقیقات،‌ طراحی و تکوین محصول ایران‌خودرو در گفت‌و‌گو با جام‌جم ضمن اشاره به به برخی ویژگی‌های مهم خودروی تارا، هرگونه ارتباطی بین طراحی خودروی کراس‌اور کی۱۲۵ (K۱۲۵) که قرار است به‌زودی رونمایی شود با پژو ۲۰۰۸ را رد کرد.

عزم ملی، واکسن ملی

عزم ملی، واکسن ملی

دیروز واکسن کرونای تولید کشور به اولین داوطلبان تزریق شد. باید بدانیم کشورهای اندکی در جهان وجود دارند که به دانش تولید واکسن دست پیدا کرده‌اند.