کاخ سفید اعلام کرد

موافقت ترامپ با اعلام حالت فوق‌العاده در واشنگتن

کاخ سفید در بیانیه‌ای از موافقت دونالد ترامپ رئیس جمهور فعلی آمریکا با اعلام حالت فوق العاده در پایتخت این کشور قبل و بعد از تحلیف جو بایدن رئیس جمهور منتخب آمریکا خبر داد.
کد خبر: ۱۳۰۰۹۷۸
به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری مهر، کاخ سفید از موافقت دونالد ترامپ رئیس جمهور فعلی آمریکا با اعلام حالت فوق‌العاده در واشنگتن خبر داد.
 
بر اساس این گزارش، اعلام وضعیت فوق‌العاده در واشنگتن به دلیل برگزاری مراسم تحلیف جو بایدن رئیس جمهور منتخب آمریکا صورت گرفته است.
 
طبق این تصمیم، در راستای کمک به اقدامات و تدابیر امنیتی در پایتخت آمریکا در بحبوحه تحلیف بایدن، در واشنگتن از تاریخ ۱۱ ژانویه تا ۲۴ ژانویه وضعیت اضطراری برقرار است.
 
گفتنی است که شبکه تلویزیونی ای‌بی‌سی آمریکا امروز دوشنبه اعلام کرد: پلیس فدرال آمریکا (اف‌بی‌آی) اطلاعاتی در اختیار دارد که نشان می‌دهد یک گروه مسلح قصد دارد روز ۱۶ ژانویه (۲۷ دی ماه) به پایتخت این کشور (واشنگتن) سفر کند.
 
بر اساس اعلام این شبکه تلویزیونی، گروه مسلح مذکور قصد دارد در صورت تلاش کنگره برای برکناری ترامپ از طریق فعال‌سازی متمم ۲۵ قانون اساسی، یک شورش بزرگ راه بیندازد.
 
بر اساس اطلاعات اف‌بی‌آی، پیش از مراسم تحلیف بایدن اعتراضات مسلحانه در تمام ایالت‌های آمریکا و حتی نزدیک کاخ کنگره برنامه‌ریزی شده است.
 
نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا امروز دوشنبه در سخنانی اعلام کرد: نمایندگان دموکرات از «مایک پنس» می‌خواهند تا ظرف مدت ۲۴ ساعت پس از تصویب قانون متمم ۲۵ ام قانون اساسی به آن پاسخ دهد. مجلس نمایندگان قانون متمم ۲۵ ام را مورد ملاحظه قرار خواهد داد؛ اما پس از موعد مقرر، اقدام بعدی آوردن پرونده استیضاح ترامپ به صحن مجلس است.
 
وی در این باره افزود: رئیس جمهور یک تهدید قریب الوقوع برای قانون اساسی، کشور و مردم آمریکا است و باید فوراً از سمت خود برکنار شود. رئیس جمهور اهداف ضد آمریکایی دارد که هدف آن براندازی دموکراسی است. مجلس نمایندگان به لایحه‌ای که خواستار فعال سازی متمم ۲۵ برای برکناری رئیس جمهور است رأی خواهد داد.
 
این در حالیست که ساعاتی قبل طرح برکناری دونالد ترامپ رئیس جمهور کنونی آمریکا به اتهام تحریک به شورش در مجلس نمایندگان آمریکا توزیع شد.
 
موضوع فعال کردن متمم ۲۵ قانون اساسی در این پیش‌نویس مطرح شد؛ اما به دلیل اعتراض نمایندگان جمهوری‌خواه، نشست رأی‌گیری در مورد آن به فردا سه شنبه موکول شد.
 
چهارشنبه گذشته و در حالی که کنگره، انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را تصویب کرد، ترامپ برای طرفداران خود در واشنگتن سخنرانی کرد و از آنها خواست که به طرف کنگره بروند. پس از آن، جمعیت این محل را محاصره کرده و در حوادث پس از ورود به ساختمان، ۵ نفر کشته شدند.
newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها