jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۱۳۰۰۸۰۵   ۲۱ دی ۱۳۹۹  |  ۱۸:۱۶

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس:

سازمان انرژی اتمی در حال طراحی راکتور آب سنگین است

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: سازمان انرژی اتمی بر اساس زمانبندی در حال طراحی یک راکتور مشابه با راکتور آب سنگین اراک است.

به گزارش جام جم آنلاین، ابوالفضل عمویی، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان در تشریح نشست امروز کمیسیون متبوع خود گفت: در جلسه امروز کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی، نحوه اجرای قانون «اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها و صیانت از حقوق ملت» مورد بررسی قرار گرفت.

وی افزود: در این جلسه معاونان سازمان انرژی اتمی و وزارت امور خارجه هم حضور داشتند. کمالوندی در این جلسه ضمن ارائه گزارشی از نحوه اجرای مواد مختلف این طرح ارائه کرد. غنی سازی ۲۰ درصد وفق ماده یک قانون اجرا شده و به اطلاع آژانس بین المللی انرژی اتمی هم رسیده است.

عمویی تاکید کرد: سازمان انرژی اتمی در راستای ماده ۵ قانون «اقدام راهبردی»، بر اساس زمانبندی در حال طراحی یک راکتور مشابه با راکتور آب سنگین اراک پیش از نوسازی است که به زودی به کمیسیون ارائه خواهد شد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس ادامه داد: همچنین آقای بهاروند، معاون حقوقی و بین المللی وزارت امور خارجه هم در این جلسه تاکید کرد که وزارت امور خارجه در تمام مروادت بین المللی روشن کرده است که مسیر کامل قانونی شدن «اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها» طی شده و به طرف‌های خارجی اجازه خدشه به این قانون را نمی‌دهیم.

وی اضافه کرد: نمایندگان عضو کمیسیون هم در اظهارات خود ضمن تقدیر از زحمات اجزای مختلف دولت از جمله سازمان انرژی اتمی در آغاز اجرای قانون، بر ادامه همکاری دولت و مجلس در اجرای قانون تاکید کردند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی ادامه داد: در ادامه این جلسه «لایحه اصلاح قانون بکارگیری سلاح توسط مامورین نیرو‌های مسلح در موارد ضروری» در کلیات مورد تصویب کمیسیون قرار گرفت و برای بررسی جزییات و پیشنهادها، به کمیته دفاعی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی ارجاع شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شرط اول رفع تحریم‌ها

شرط اول رفع تحریم‌ها

درباره برجام و چگونگی مواجهه با آن راهکارهای مختلفی در نظر گرفته شده اما نکته اصلی این است که مجلس شورای اسلامی قانونی را تحت عنوان اقدام راهبردی برای رفع تحریم‌ها به تصویب رساند و از سوی شورای نگهبان هم مورد تایید قرار گرفته است و نوع مواجهه ما با برجام باید دقیقا منطبق با مفاد قانون تصویب شده از سوی مجلس باشد.

کف مطالبات ایران

کف مطالبات ایران

آمریکا برای بازگشت به برجام باید تمام تحریم‌ها علیه ایران را لغو کند چرا که بدون لغو تحریم‌ها بازگشت معنایی ندارد، همان‌طور که رهبری تاکید داشتند ابتدا همه تحریم‌ها لغو شده و پس از آن باید خواستار بازگشت به برجام باشند.

خود را شیفته مذاکره نشان ندهیم

خود را شیفته مذاکره نشان ندهیم

تجربه گذشته نشان داده هرگاه جمهوری‌ اسلامی ایران در مقابل آمریکا دچار ضعف و تردید شده آنها به بدترین شکل علیه ایران رفتار کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر