جانشین پلیس راهور اعلام کرد؛

«۳۰ بهمن» آخرین مهلت ترخیص موتورهای رسوبی

رئیس پلیس راهور تهران:

اجرای طرح موتور یار و جلوگیری از توقیف ۵ هزار موتورسیکلت

رئیس پلیس راهور تهران گفت: طرح موتوریار در ۶۰ نقطه از تهران در حال اجراست و از ابتدای اجرای طرح تا کنون از هدایت پنج هزار موتور سیکلت به پارگینگ جلوگیری شد.
کد خبر: ۱۳۰۰۵۵۷
به گزارش جام جم آنلاین به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار محمد حسین حمیدی با بیان اینکه حدود ۱۰ روز است که پلیس راهور تهران بزرگ طرح جدیدی را به عنوان طرح "موتوریار" در شهر تهران آغاز کرده است، افزود: جایگزین طرح توقیف و ترخیص موتورسیکلت سواران متخلف است که سابقه ۵۰ ساله دارد یعنی قبلا تمرکز پلیس بر توقیف موتور و اعزام آن به پارکینگ بوده که انتقال موتورسیکلت از طریق کفی به پارکینگ  صورت می گرفت و طی مراحل ترخیص هزینه های سنگینی را برای موتورسواران تحمیل می کرد.
 
رئیس پلیس راهور تهران با اشاره به اینکه همچنان طرح توقیف برای پلیس راهور امری قانونی است و اگر پلیس بخواهد موتورسیکلت متخلف را می تواند توقیف کند، ادامه داد: پلیس راهور تهران با یک رویکرد فرهنگی  ـ اجتماعی  و استفاده از همه ظرفیت های مختلف، با حمایت های مراجع قضائی و بیمه های مختلف، طرح "موتوریار" را جایگزین طرح توقیف کرده که بدل از مجازات های گذشته است.
 
سردار حمیدی ادامه داد: همکاران من که در این طرح استقرار دارند با مشاهده تخلفات موتورسواران، موتورسیکلت را متوقف و اگر موتورسوار اصرار بر تخلف داشت موتورسیکلت آن توقیف و با جرثقیل به پارکینگ انتقال خواهد یافت و اجرای قانون در انتظار وی است ولی اگر موتوسوار متنبه شد، می تواند در طرح "موتوریار" مشارکت و ضمن کمک به همکاران بنده در برقراری انضباط شهری کمک کند.
 
وی اضافه کرد: در این طرح، موتورسوار در کنار همکاران بنده قرار می گیرد و راکت و کاوری در اختیار وی قرار داده می شود تا ضمن متمایز شدن با سایر افراد بتواند با راکت فرمان های پلیسی را به موتورسوارانی که قصد تخلف دارند اعلام کند یکی- دو ساعت این آموزش ها به طول می انجامد و در این مدت موتورسیکلت وی در حاشیه امن راه متوقف شده و از موتور وی محافظت می شود.
 
وی درخصوص بیشترین تخلفات موتورسواران گفت: تخلفات شایع موتورسواران که در سطح شهر شاهد هستیم مربوط به عجله و شتاب موتورسواران، ورود به خط ویژه، عبور از چراغ قرمز، حرکت در خلاف جهت و انتقال بارهای حجیم است که موجب توقف موتورسواران در این طرح خواهد شد.
 
سردار حمیدی درخصوص سرنوشت موتورهای رسوبی که در پارکینگ ها مستقر است، گفت: طرح ترخیص موتورسیکلت های رسوبی و طرح های گذشته همچنان پابرجاست. بیش از ۳ هزار موتورسیکلت رسوبی از پارکینگ ها به سهولت کامل ترخیص شده است و به محض آنکه فرد و مالک با حداقل مدارک مراجعه کند،
موتورسیلکتش را تحویل می گیرد. امید است اجرای این طرح ها به کاهش تخلفات موتورسواران منجر شود و از طرفی با کاهش هزینه هایی که صورت می گیرد انگیزه ای برای ایجاد هر چه بیشتر انضباط شهری باشد.
سردار حمیدی با بیان اینکه برای اجرای طرح موتوریار ۳ ماه برنامه ریزی و هماهنگی با مراجع قضائی و بیمه ها صرف شده است، گفت: زیرساخت های لازم برای اجرای این طرح را در ۶۰ نقطه از تهران آماده سازی کردیم که به مرور به تمام معابر و تمام ساعات گسترش خواهد یافت و تا زمانی که بتوانیم آن را اجرا کنیم ادامه خواهیم داد.
newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها