jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۱۳۰۰۳۵۵   ۱۹ دی ۱۳۹۹  |  ۲۲:۰۱

شکل‌ هایی که در تصویر ثبت شده از یک ستاره نوترونی دیده شده‌اند، موجی از حیرت را در میان مردم پدید آورده‌اند.

به گزارش جام جم آنلاین از ایسنا، هنگامی که «رصدخانه پرتو ایکس چاندرا» (Chandra X-ray Observatory) در سال ۲۰۰۹، تصویری را از ستاره نوترونی در حال گردش موسوم به «پی‌اس‌آر بی۱۵۰۹–۵۸»
(PSR B1509−58) ثبت کرد که با ابری از ذرات فعال احاطه شده بود، موجی از حیرت را پدید آورد زیرا مردم، شکلی شبیه به یک دست را در تصویر دیدند.

ماجرای دیدن شکل‌های گوناگون پایان نیافت زیرا گزارش‌هایی نیز مبنی بر دیدن شکلی مشابه یک چهره منتشر شد.

بسیاری از افراد ادعا کردند که تصویر یک چهره را در میان داده‌های مادون قرمز تلسکوپ فضایی موسوم به «کاوشگر نقشه‌بردار فروسرخ میدان وسیع» (WISE) دیده‌اند.

شکل‌های حیرت‌آور در میان پرتوهای یک ستاره نوترونی (+عکس)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

در پی انتشار گزارش روزنامه جام‌جم در چهارم دی ۹۹ با عنوان «یک فیس‌لیفت جدید» که به بررسی آرای کارشناسان درباره محصول جدید ایران‌خودرو (خودروی تارا) می‌پرداخت، کیانوش پورمجیب، معاون تحقیقات،‌ طراحی و تکوین محصول ایران‌خودرو در گفت‌و‌گو با جام‌جم ضمن اشاره به به برخی ویژگی‌های مهم خودروی تارا، هرگونه ارتباطی بین طراحی خودروی کراس‌اور کی۱۲۵ (K۱۲۵) که قرار است به‌زودی رونمایی شود با پژو ۲۰۰۸ را رد کرد.

عزم ملی، واکسن ملی

عزم ملی، واکسن ملی

دیروز واکسن کرونای تولید کشور به اولین داوطلبان تزریق شد. باید بدانیم کشورهای اندکی در جهان وجود دارند که به دانش تولید واکسن دست پیدا کرده‌اند.