jamejamonline
فرهنگی معارف و اندیشه کد خبر: ۱۳۰۰۱۰۳   ۱۷ دی ۱۳۹۹  |  ۲۰:۵۲

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه آیت‌الله سید عزالدین حسینی، از مراجع عظام تقلید می‌فرمودند با تفسیر معارف قرآن آیت‌الله مصباح من به این نتیجه رسیدم که قرآن مهجور نمی‌شود گفت: پاسداری از نعمت ولایت آخرین توصیه علامه بود.

 به گزارش جام جم آنلاین از  فارس، در گفت‌وگویی با حجت‌الاسلام و المسلمین مرتضی آقاتهرانی، شاگرد مرحوم آیت‌الله مصباح یزدی و رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی انجام داده است که بخش‌های مهم آن در ادامه می‌آید.

پاسداری از نعمت ولایت آخرین توصیه آیت‌الله مصباح بود/ علامه فرمودند «فحش‌درمانی» می‌کنم!

آیت‌الله سیدعزالدین حسینی گفت با تفسیر ایشان قرآن مهجور نمی‌شود

 

- یکی از ویژگی‌های علامه مصباح یزدی جامعیت ایشان بود که به لحاظ علمی، عملی و بصیرتی فوق‌العاده بودند و همین موارد ایشان را نسبت به بسیاری از افراد ممتاز کرده بود.

 

- ایشان از نظر علمی فیلسوف قوی بودند و تفسیر معارف قرآن ایشان واقعا جزو بهترین تفاسیر است.

 

- به یاد دارم مرحوم آیت‌الله سید عزالدین حسینی، از مراجع عظام تقلید و از شاگردان برجسته علامه طباطبایی، می‌فرمودند با تفسیر معارف قرآن آیت‌الله مصباح من به این نتیجه رسیدم که قرآن مهجور نمی‌شود و پیامبر(ص) شکایت نمی‌کند که مسلمانان قرآن را مهجور کردند.

 

به هیچ وجه اهل تشریفات نبودند/ وقت زیادی برای تربیت فرزندان می‌گذاشتند

 

- مرحوم آیت‌الله مصباح یزدی در عرصه عمل و اخلاق هم فوق‌‌العاده و به لحاظ سبک زندگی بسیار ساده‌زیست بودند و به هیچ وجه اهل تشریفات نبودند.

 

- فرزندان ایشان نیز افرادی بسیار متخلق، متواضع و مؤدب هستند و در بحث تدریس فعالند و به معنی واقعی کلمه آقازاده هستند و بحث‌ آقازادگی در معنای منفی در مورد آنها صدق نمی‌کند.

 

- من به شوخی به ایشان می‌گفتم خدا را شکر فرزندان خوبی دارید! ایشان برای تربیت فرزندان واقعاً وقت می‌گذاشتند و به آنها رسیدگی می‌کردند.

 

چند دقیقه زودتر می‌آمدند و من خجالت می‌کشیدم!

 

- نکته مهم دیگر در سبک زندگی ایشان توجه زیاد به وقت و نظم در کار است. برای نمونه وقتی با من قراری می‌گذاشتند چند دقیقه زودتر می‌آمدند و من خجالت می‌کشیدم.

پاسداری از نعمت ولایت آخرین توصیه آیت‌الله مصباح بود/ علامه فرمودند «فحش‌درمانی» می‌کنم!

- واقعاً ایشان برای انسان‌ها و وقت آنها ارزش قائل بودند و ما از این میزان توجه تعجب می‌کردیم.

 

- وقتی می‌خواستند با فردی قرار ملاقاتی بگذارند حتماً به تقویم کوچکی که همیشه در جیب‌شان داشتند نگاه می‌کردند تا تداخل و تلاقی با قرار دیگر نداشته باشد.

 

فرمودند «فحش‌درمانی» می‌کنم!

 

- ایشان در دوره‌ای مورد هجمه و تهمت زیادی قرار گرفتند. من که آن زمان تازه از خارج آمده بودم به ایشان گفتم در چه حالی هستید؟ فرمودند: «فحش‌درمانی» می‌کنم. چون به وظیفه‌ام عمل می‌کنم به من فحش می‌دهند و من احساس می‌کنم کار درستی انجام می‌دهم.

 

- آمریکایی‌های فارسی زبان در ایران کم نداریم که از سخنان ایشان ناراحت می‌شدند و سکولار هستند و نمی‌توانند بپذیرند که اسلام پاسخگوی همه نیازهای بشر در همه ابعاد است.

 

- آیت‌الله مصباح یزدی معتقد بودند اسلام در همه ابعاد اعم از سیاست و اقتصاد و جامعه ... پاسخگوست لذا در مؤسسه آموزشی امام خمینی(ره) که تأسیس کردند تمام رشته‌های علوم انسانی مورد بحث قرار می‌گرفت و به دنبال آن بودند که علوم انسانی اسلامی را شکل دهند.

پاسداری از نعمت ولایت آخرین توصیه آیت‌الله مصباح بود/ علامه فرمودند «فحش‌درمانی» می‌کنم!

طرحی که رهبری ۶۲ مرتبه از آن تجلیل کردند

 

- ایشان برای جوانان نیز کارهای زیادی کردند و تقریباً در بسیاری از دانشگاه‌های کشور حاضر شده و با جوانان بحث می‌کردند و صحبت موافق و مخالف را می‌شنیدند.

 

- ایشان در راستای فعالیت‌های تبیینی «طرح ولایت» را راه انداختند که رهبر معظم انقلاب حدود ۶۲ بار از این طرح تجلیل کردند.

 

درک و پاسداری نعمت ولایت؛ آخرین توصیه ایشان به من

 

- آخرین دیدار کمتر از یک‌ماه پیش بود که به منزل ایشان رفتم و حال‌شان چندان خوب نبود اما آخرین گفتاری که داشتند این بود که «نعم» الهی به ما بسیار زیاد است و بزرگ‌ترین نعمت الهی به ما امروزه وجود مبارک حضرت آقاست.

 

- فرمودند این نعمت بزرگ را هم درک کنید و هم پاس بدارید و باز هم سفارش حضرت آقا را کردند که به ایشان توجه داشته باشید و عزیزان حزب اللهی متدین به خوبی این نعمت را درک کنند و از آن پاسداری کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایتخت ایران اسلامی و ضرورت توسعه فرهنگی و هنری

پایتخت ایران اسلامی و ضرورت توسعه فرهنگی و هنری

تهران به تعبیر بسیاری از اساتید و فعالان فرهنگی به عنوان پایتخت فرهنگی کشور محسوب می‌شود و بیشتر رویدادهای مهم فرهنگی و هنری و رسانه‌ای کشور در حوزه این کلانشهر روی می‌دهد و به نوعی جهتگیری و سمت و سوی فعالیت‌ های فرهنگی کشور در ارتباط با فعالیت‌ های انجام شده در این کلانشهر تعریف می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

آشنایی با ضرب المثل ها

حکایتی از کلیله و دمنه

پیشخوان بیشتر