ترکیب منتخب بازی‌های باقی‌مانده هفته دهم و یک بازی هفته هفتم لیگ برتر اعلام شد

۹ تیم در جمع بهترین‌ها / صدرنشینی استقلال، سپاهان و تراکتور

ترکیب منتخب این هفته فوتبال کشورمان در حالی مشخص شد که بازیکنان ۹ تیم در این ترکیب حاضر هستند؛ سه تیم ۲ نماینده دارند و ۶ تیم دیگر یک نماینده خواهند داشت.
کد خبر: ۱۳۰۰۰۷۷

به گزارش جام جم آنلاین از ایرنا، هفته دهم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال ایران به اتفاق یک بازی باقیمانده از هفته هفتم در این هفته از فوتبال کشورمان برگزار شد. البته که هنوز دیدار پرسپولیس و گل‌گهر در هفته دهم به انجام نرسیده است. به جز تیم امیر قلعه‌نویی، ماشین سازی نیز در این هفته استراحت کرد. با این وجود شاهد به بار نشستن نتایج جالب توجهی بودیم.

گلر: محمدحسین اکبر منادی (سایپا):

با اینکه یک گل خورد و با وجود درخشش حامد لک، بازهم نمی‌توان از محمدحسین اکبرمنادی به راحتی عبور کنیم. او با چندین مهار درخشان مانع از ثبت یک شکست سنگین برای سایپا شد. اکبرمنادی جزو بهترین‌های لیگ بیستم بوده و در تمام بازی‌های سایپا عملکرد قابل قبولی داشته است.

مدافعان: محمد دانشگر (استقلال)، سید جلال حسینی (پرسپولیس)، امید منصوری (سپاهان)

مدافع کناری استقلال مقابل آلومینیوم به خوبی بازی کرد و نشان داد با پست جدیدش در سمت چپ خط دفاعی کنار آمده و وظایف تدافعی و هجومی‌اش را می‌تواند در کنار هم مدیریت کند.

دیگر مدافع کناری که در این هفته بسیار خوب کار کرد، امید منصوری بود. بازیکن باتجربه سپاهان در برابر پرسپولیس توانست منافذ را ببندد و روی حمله‌ها نیز به تیمش کمک کند.

سید جلال حسینی هم در ترکیب پرسپولیس مجددا یکی از کم‌اشتباه ترین‌ها بود و کمک کرد تا پنجمین کلین شیت این فصل به دست بیاید.

هافبک‌ها: مهرداد رضایی (مس رفسنجان) مهدی زبیدی (صنعت نفت)، مسعود شجاعی (تراکتور)، سروش رفیعی (سپاهان)

در هفته‌ای که مس از شکست گریخت، مهرداد رضایی در میانه میدان بازی بسیار خوبی را به نمایش گذاشت. او موفق شد با پاس‌های کلیدی و تکل های مثمر ثمرش اجازه خودنمایی به هافبک‌های تیم میزبان را ندهد.

مهدی زبیدی در لباس صنعت نفت آبادان هم یک گل زد و هم در الباقی دقایقی که در زمین بود بدون اشتباه به حملات تیمش زهر بیشتری هدیه داد تا مقابل تیم سابقش سنگ تمام گذاشته باشد. زبیدی می‌تواند با این آمادگی در هفت‌های آتی یاد و خاطره درخششش در لیگ پانزدهم را تکرار کند.

مسعود شجاعی هنوز هم می‌تواند به عنوان بازیکن موثر باشد. در روزی که اشکان دژاگه همراه تیم نبود؛ مسعود خودش از ابتدا در ترکیب قرار گرفت تا به معنای واقعی مربی-بازیکن باشد. او پاس گل نخست را داد و گل دوم هم ری نبوغ او در شروع ضربه ایستگاهی به بار نشست. در نهایت تراکتور با نتیجه ۲ بر یک به برتری رسید.

سروش رفیعی فقط گل نزد وگرنه یکی از بهترین بازی‌هایش در لباس سپاهان را مقابل تیم اسبقش پرسپولیس انجام داد. او هم در جنگ های میانه میدان موفق عمل کرد و هم روی کارهای هجومی با پاس‌ها و حتی شوت‌هایش خطرساز شد.

مهاجمان: ارسلان مطهری (استقلال)، امین قاسمی‌نژاد (شهرخودرو)، محمد عباس زاده (تراکتور)

هم یک گل زیبا زد و هم چند بار دیگر بازیکنان را در موقعیت گلزنی قرار داد. ارسلان مطهری با آمادگی بالا به استقبال دربی می‌آید. او پس از ۵۷ روز بار دیگر توانست گلزنی کند و مجددا این کل مقابل یک تیم تازه لیگ برتری شده و بازهم با یک ضربه مهلک و غیر قابل مهار به ثبت رسید.

امین قاسمی نژاد به نوعی پای ثابت بهترین‌هاست. او این بار هم فرشته نجات شهرخودرو شد و موفق شد گلی سه امتیاز به ثمر برساند. امین در ۳۴ سالگی عصای دست رحمتی شده و یک تنه نماینده مشهد را از بحران خارج کرد.

و در نهایت محمد عباس‌زاده. مهاجم مازنی که دوباره در ۳۰ سالگی متولد شده است. عباس‌زاده طبق آمار متریکا بعد از ۶ فصل موفق شد در یک بازی دبل کند. او حالا بیش از نیمی از گل های تراکتور در لیگ بیستم را به ثمر رسانده و ردپایش روی اکثر گل‌های تی‌تی‌ها در این فصل دیده می‌شود.

سرمربی: مهدی تارتار (پیکان)

بازهم تیمش برد و این بارهم به یمن بازیخوانی و تعویض‌های خوبش این نتیجه به دست آمد. از پیکان و مهدی تارتار صحبت می‌کنیم. مربی که روز به روز کیفیت کاری‌اش ارتقا پیدا می‌کند. پیکان بازی یک بر صفر باخته مقابل نساجی را با برد ۲ بر یک عوض کرد و گل برتری به وسیله فرزاد حاتمی که خودش بازیکن تعویضی بود به ثمر رسید. حالا پیکان با ۱۶ امتیاز با صدر جدول فقط ۲ امتیاز فاصله دارد.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها