حوادث کهگیلویه و بویراحم؛ سوانح رانندگی

یک کشته بر اثر تصادف در محور دهدشت - راک

حوادث سیستان و بلوچستان؛ سوانح رانندگی

تصادفات در جنوب سیستان و بلوچستان جان هشت نفر را گرفت

فرمانده پلیس‌راه جنوب سیستان و بلوچستان گفت: حوادث رانندگی از اول دی تاکنون در جنوب این استان هشت کشته و ۵۳ مجروح برجای گذاشته است.
کد خبر: ۱۳۰۰۰۴۲

به گزارش گروه حوادث جام جم آنلاین، سرهنگ مصطفی کول‌زاده فرمانده پلیس‌راه جنوب سیستان و بلوچستان در گفت وگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان ، اظهارداشت:هشت کشته و ۵۳ مجروح نتیجه ۴۰ فقره تصادف در جاده‌های جنوب سیستان و بلوچستان بوده است.

تصادفات در جنوب سیستان و بلوچستان جان هشت نفر را گرفت

او انحراف و تجاوز به چپ و سرعت زیاد را از دلایل عمده بروز حوادث رانندگی این مدت در جاده‌های جنوب سیستان و بلوچستان ذکر کرد.

 

فرمانده پلیس راه جنوب سیستان و بلوچستان گفت: خودداری از عجله در سفر و داشتن استراحت کافی به مدت حدود ۱۵ دقیقه پس از هر ۲ ساعت رانندگی برای جلوگیری از خستگی و خواب آلودگی راننده وسیله نقلیه ضروری است تا بازگشت مسافران به شهر و دیار خود ایمن و سلامت انجام شود.

 

وی تصریح کرد: رانندگان عزیز باید توجه داشته باشند رعایت فاصله طولی و رانندگی با سرعت مطمئنه می‌تواند از بروز بسیاری سوانح و تلفات جاده‌ای جلوگیری کند.

 

سیستان و بلوچستان به سبب گستردگی راه‌های ارتباطی دارای ۲ قرارگاه پلیس راه و ۲ اداره کل راه و شهرسازی در شمال به مرکزیت زاهدان و جنوب به مرکزیت ایرانشهر است که شهرستان‌های شمالی و مرکزی شامل زابل، هیرمند، زهک، نیمروز، هامون، زاهدان، میرجاوه، خاش، سراوان، سیب سوران و مهرستان زیر پوشش قرارگاه شمال و شهرستان‌های جنوبی ایرانشهر، دلگان، فنوج، قصرقند، نیکشهر، سرباز، کنارک و چابهار زیرپوشش قرارگاه پلیس راه جنوب سیستان و بلوچستان قرار دارند.

 

از منظر کارشناسان وجود راه‌های دو طرفه، قوس و پیچ‌های فراوان در کنار سرعت زیاد، قاچاق سوخت، انسان و کالا و رعایت نکردن قانون از مهمترین دلایل افزایش تصادفات در محورهای ارتباطی سیستان و بلوچستان است

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها