jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۳۰۰۰۲۷   ۱۷ دی ۱۳۹۹  |  ۱۶:۰۱

حمله هوایی به یک مراسم عروسی در کشور مالی، بیش از ۱۰۰ کشته تا کنون در پی داشته است. حمله‌ای که منابع محلی و شاهدان آن را به فرانسه مربوط می‌دانند.

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، «آداما گریابا» شهردار شهر «موتی» در مالی از حمله هوایی به یک مراسم عروسی در روستای «بونتی» در بامداد روز دوشنبه خبر داد و گفت که در این حمله بیش از ۱۰۰ نفر کشته شده‌اند.

به نوشته آناتولی، هنوز مقامات محلی عامل این حمله هوایی را مشخص نکرده‌اند. اما ساکنان روستا می‌گویند که یک بالگرد نظامی از ارتفاع پایین شروع به موشک‌باران و تیراندازی به سمت مردم عادی کرد. همزمان فرانسه نیز گفته است که یک عملیات موفق علیه تروریست‌ها در این روستا انجام داده اما مقامات نظامی این کشور مسئولیت حمله به این مراسم عروسی را نمی‌پذیرند.

این منابع به خبرگزاری فرانسه گفتند که در حمله هوایی ارتش فرانسه، تروریست‌ها هدف قرار گرفته‌اند نه مردم عادی در یک مراسم عروسی. این حمله ارتش فرانسه پس از آن صورت گرفت که در هفته گذشته پنج سرباز این کشور در حملات تروریست‌های «جماعة النصر الاسلام والمسلمین» (GSIM) که متصل به القاعده است، کشته شدند.

روزنامه انگلیسی گاردین نیز به نقل از شاهدان عینی نوشته است که تروریست‌ها با موتورسیکلت وارد روستا شده و ساکنان را در محاصره قرار دادند.

یک شاهد عینی دیگر که در این حمله زخمی شده است به گاردین گفت: «عناصر مسلح وارد مراسم عروسی شده و گفتند که زنان و مردان باید جدا شوند. ما در حال انجام دستوراتشان بودیم که صدای بالگرد و پس از آن انفجارهای شدید آمد. دیگر چیزی به خاطر ندارم، چرا که بیهوش شده بودم.»

فرانسه از سال ۲۰۱۴ عملیات نظامی گسترده‌ای با مشارکت ۴۵۰۰ نیرو به بهانه مبارزه با تروریست‌های مسلح در مالی آغاز کرده است.

وبسایت «مدیا پارت» فرانسه مدتی پیش نوشته بود که پهپادهای فرانسه در مالی، تهدید بالایی برای جان غیر نظامیان محسوب می‌شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هراس از قدرتمند شدن سوریه

هراس از قدرتمند شدن سوریه

اعلام نظر نخست وزیر سوریه در مورد هدف قرار گرفتن هفت نفتکش که به سمت این کشور در حال حرکت بودند نگرانی‌هایی را دامن زده است.

کدام دست در این خاک باد می‌کارد؟

کدام دست در این خاک باد می‌کارد؟

چهاردهم دی‌ماه امسال یک روز تلخ برای افغانستان بود. از پاکستان خبر رسید، ۱۰ معدنچی هزاره که گویا هفت نفر از آنها افغانستانی بوده‌اند توسط تروریست‌ها در ۵۰ کیلومتری شهر کویته، شبانه سر بریده شدند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر