jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۲۹۸۶۵۰   ۱۱ دی ۱۳۹۹  |  ۱۲:۳۷

سناتور دموکرات ایالت ورمانت آمریکا دونالد ترامپ را خطرناک‌ترین رئیس‌جمهور تاریخ این کشور دانست.

title
 

به گزارش جام‌جم آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، سناتور برنی سندرز در گفتگو با فاکس نیوز گفت ترامپ خطرناک‌ترین رئیس جمهور در تاریخ آمریکاست.

مجری فاکس نیوز گفت: سرنوشت کمک دو هزار دلاری به افراد که در مجلس نمایندگان آمریکا تصویب شده، هنوز در سنا مشخص نشده است. در این برنامه با یکی از نخستین قانونگذارانی صحبت می‌کنیم که مثل رئیس جمهور از پرداخت پول بیشتر به افراد حمایت می‌کند، یعنی برنی سندرز، سناتور ایالت ریچموند. سناتور، شما رئیس جمهور ترامپ را نژادپرست، تبعیض گرا، بیگانه هراس، متعصب، عوام فریب و دروغگو توصیف کرده اید. اما الان که صحبت از پرداخت کمک دو هزار دلاری به افراد است، می‌گویید او آینده نگر است.

برنی سندرز در پاسخ گفت: من نگفتم او آینده نگر است. نه، نگفتم. بلکه فکر می‌کنم رئیس جمهور ترامپ خطرناک‌ترین رئیس جمهور در تاریخ کشورمان است، اما اتفاقاً درباره این موضوع حق با او است. فکر می‌کنم این حرفش درست است که می‌گوید هم اکنون لحظه اقتصادی بسیار بسیار وحشتناکی برای ده‌ها میلیون خانوار طبقه کارگر است. ما برای تصویب پرداخت کمک مستقیم ۶۰۰ دلاری به افراد به شدت مبارزه کردیم. حق با ترامپ است که می‌گوید این پول کافی نیست. باید این رقم به دو هزار دلار افزایش یابد و این آینده نگری است. در این مورد حق با اوست.

سندرز افزود: وقتی توافقی را بررسی می‌کنید، باید با توجه به نوع مشکلاتی که با آن رو به رو هستیم، به آن نگاه کنید. بیشتر آمریکایی‌ها هم اکنون لحظات وحشتناک و بی سابقه‌ای را می‌گذرانند، میلیون‌ها نفر شغل و درآمدشان را از دست داده اند، ده‌ها میلیون نفر باید خانه‌های (استیجاری شان) را تخلیه کنند، با سطح بی سابقه گرسنگی در آمریکا رو به رو هستیم، در بحبوحه این بیماری همه گیر وحشتناک ۹۰ میلیون نفر که بیمه نیستند یا از پوشش بیمه کافی برخوردار نیستند، توان مالی برای مراجعه به پزشک ندارند، افرادی هستند که روز به روز به بدهی شان افزوده می‌شوند، و خانواده‌هایی هستند که تلاش می‌کنند غذای کافی برای فرزندانشان تهیه کنند؛ بنابراین فکر می‌کنم در این شرایط خاص نیاز به اقدام جسورانه داریم و فکر می‌کنم دادن چک دو هزار دلاری به همه افراد بزرگسال طبقه کارگر کار درستی است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
افزایش قدرت بازدارندگی مقاومت

افزایش قدرت بازدارندگی مقاومت

اعلام آتش‌ بس از سوی کابینه نتانیاهو، آن هم پس از 11روز کودک‌کشی و بمباران همه نقاط فلسطین توسط رژیم‌صهیونیستی، پیروزی بزرگی برای فلسطینیان محسوب می‌شود.

نان در خون مردم زدن

نان در خون مردم زدن

«این که آنها آتش‌ بس یکطرفه اعلام کنند و تجاوزها و کشتارهایشان متوقف شود، خوب بوده اما کافی نیست. مساله اصلی قدس است.»

آسمان ابری کابل

آسمان ابری کابل

یک: «ما هزاره‌ها را پنجاه‌پنجاه و صدتاصدتا می‌کشیم و چنان مرموز هم می‌کشیم که این‌ها نمی‌دانند از کجا زده شدند.» اینها را عبدالمنان نیازی گفته است، پس از آنکه مذهب هزاره‌ها، یعنی تشیع را «دروغین» خواند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر