jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۲۹۸۰۲۶   ۰۸ دی ۱۳۹۹  |  ۲۰:۴۸

یک خبرنگار سی‌ان‌ان می‌گوید هواداران ترامپ او و شماری از افراد هم‌حرفه‌ایش را به قتل تهدید کرده‌اند.

title

به گزارش جام‌جم آنلاین به نقل از فارس، «جیم آکوستا»، خبرنگار «سی‌ان‌ان» که چندین بار «دونالد ترامپ» او را از نشست‌های خبری‌اش اخراج کرد می‌گوید که هواداران ترامپ چندین خبرنگار را به قتل تهدید کرده‌اند. 

به نوشته هیل، آکوستا گفت او و چند نفر از دیگر خبرنگارانی که اخبار کاخ سفید را پوشش می‌دهند بابت پوشش اخبار دولت ترامپ به قتل تهدید شده‌اند.

این خبرنگار به سی‌ان‌ان گفت: «من تنها خبرنگار حوزه کاخ سفید نیستم که به مرگ تهید شده‌اند.»

آکوستا گفت: «نمی‌شود در این کشور اوضاع به گونه‌ای باشد که خبرنگاران سیاسی و خبرنگاران کاخ سفید برای پوشش مسائل سیاسی به محافظ شخصی نیاز داشته باشند.»

او تصریح کرد: «این نوعی خصومت فراگیر و دشمنی ضد دموکراتیک علیه فرایند خبرنگاری است که امیدوارم هیچ وقت شاهد نمونه‌های مشابه آن نباشیم. برای دموکراسی‌مان خیلی خطرناک و آسیب‌زا است.»

آکوستا در نشست‌های خبری مختلف بارها با ترامپ و سخنگوهای کاخ سفید وارد جدال لفظی شده است. سال ۲۰۱۸ کاخ سفید مجوز آکوستا را باطل کرد. 

سی‌ان‌ان زمانیکه برای حضور خبرنگار ارشدش «جیم آکوستا» در کاخ سفید با مشکل ورود مواجه شد از بخش اداری ترامپ به دادگاه شکایت کرد. طبق قوانین اداری کاخ سفید خبرنگاران برای پوشش رئیس‌جمهور باید مجوز مخصوص برای انجام کارشان تهیه کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

مقامات دولت جو بایدن در آمریکا از استمرار حضور خود در عراق سخن می‌گویند، هر چند می‌خواهند بخشی از این حضور را به بهانه مشورت به نیروهای عراقی صورت دهند! سوال اصلی اینجاست؛ بازیگری که خود نقش ایجادکننده بحران عراق و حامی گروه‌های تروریستی را داشته است، اکنون چگونه می‌خواهد در نقش حل‌کننده بحران در منطقه ایفای نقش کند؟! این سوال مهمی است که دموکرات‌ها و جمهوریخواهان در آمریکا و عوامل آنها در منطقه هیچ‌گاه قدرت پاسخ‌دهی به آن را ندارند.

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

طی روزهای اخیر، جوبایدن بخشی از توان دولت خود را بر روی «مقابله با قوانین حمل سلاح » در آمریکا متمرکز کرده و از عزم و اراده خود و همراهانش برای کاهش خشونت‌ های عمومی در ایالات متحده سخن گفته است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر