jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۱۲۹۸۰۰۱   ۰۹ دی ۱۳۹۹  |  ۰۵:۰۲

براساس بررسی‌های صورت گرفته، ماندگاری ایمنی حاصل از ابتلا به ویروس کرونا بیش از آن چیزی است که انتظار می‌رفت.

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، نتایج دو مطالعه نشان می‌دهد، ماندگاری ایمنی حاصل از ابتلا به ویروس کرونا بیش از آنچه که انتظار می‌رفت، است و این ایمنی خطر ابتلای مجدد به این عفونت را بسیار کمتر می‌کند.

اکنون امید می‌رود که واکسن‌ های کرونا نیز با تولید همین ایمنی، پایانی برای این همه‌گیری باشند.

نتایج بدست آمده از پژوهش بر روی واکسن‌ها نشان می‌دهد، سیستم ایمنی بدن را برای ایجاد آنتی‌بادی‌ها تحریک می‌کند؛ موادی که به ویروس متصل می‌شوند و به از بین بردن آن کمک می‌کنند.

یک مطالعه که روز چهارشنبه توسط مجله پزشکی نیوانگلند منتشر شد، بیش از ۱۲ هزار و ۵۰۰ کارمند بهداشتی در بیمارستان‌های دانشگاه آکسفورد انگلیس را تحت بررسی قرار داد.

از بین هزار و ۲۶۵ نفر که در ابتدا دارای آنتی بادی ویروس کرونا بودند، فقط دو نفر در آزمایشات برای تشخیص عفونت در شش ماه بعدی نتایج مثبتی داشتند.

بهترین مطالعه ای که تا کنون در مورد ایمنی کووید ۱۹ انجام شده است، به محققان نشان می دهد، بیمارانی که هشت ماه پیش از این بیماری جان سالم به در بردند، هنوز در برابر ابتلای مجدد به این عفونت محافظت می شوند.

امید این است که این واکسن ها، واکنش ایمنی مشابهی ایجاد کنند که می توانند با ایجاد محافظت طولانی مدت در برابر ابتلا به موارد وخیم بیماری همراه باشد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

در پی انتشار گزارش روزنامه جام‌جم در چهارم دی ۹۹ با عنوان «یک فیس‌لیفت جدید» که به بررسی آرای کارشناسان درباره محصول جدید ایران‌خودرو (خودروی تارا) می‌پرداخت، کیانوش پورمجیب، معاون تحقیقات،‌ طراحی و تکوین محصول ایران‌خودرو در گفت‌و‌گو با جام‌جم ضمن اشاره به به برخی ویژگی‌های مهم خودروی تارا، هرگونه ارتباطی بین طراحی خودروی کراس‌اور کی۱۲۵ (K۱۲۵) که قرار است به‌زودی رونمایی شود با پژو ۲۰۰۸ را رد کرد.

عزم ملی، واکسن ملی

عزم ملی، واکسن ملی

دیروز واکسن کرونای تولید کشور به اولین داوطلبان تزریق شد. باید بدانیم کشورهای اندکی در جهان وجود دارند که به دانش تولید واکسن دست پیدا کرده‌اند.