معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: پیکر بی‌جان یک نفر از خدمه شناور خوارزم پیدا شد و تلاش برای یافتن دیگر مفقودین همچنان ادامه دارد.
کد خبر: ۱۲۹۷۹۲۵
به گزارش گروه حوادث  جام جم آنلاین از ایسنا، اسماعیل مکی‌زاده معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: از همان لحظات آغازین پیدا شدن شناور واژگون شده خوارزم تلاش برای یافتن ۷ سرنشین مفقودشده این شناور آغاز و تاکنون نیز ادامه دارد. 
 
پیدا شدن جسد یکی از خدمه لندیگرافت خوارزم | تلاش بی‌وقفه برای یافتن ۶ سرنشین دیگر
وی افزود: چندین گروه جستجو و نجات دریایی متشکل از نیروهای دریایی و هوایی ندسا، نداجا، دریابانی، همیاران ناجی و اداره کل بنادر و دریانوردی در شرایط نامساعد جوی جهت یافت اثری از خدمه مفقود شده شناور در منطقه حضور دارند.
معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان ادامه داد: تقسیم‌بندی مناطقی که احتمال می‌رفت جریان آب افراد را به آن سمت سوق دهد سبب شد تا هرگروه مسئولیت پایش حوزه ی از پیش تعیین شده را با هماهنگی مرکز جستجو و نجات دریایی استان بر عهده گرفته که این امر ضمن جلوگیری از اتلاف وقت، دقت تیم‌های اعزامی را نسبت به حوزه تعیین شده خود بیشتر می‌کرد.
وی افزود: پس از تلاش ۷۲ ساعته جسد یک تن از خدمه شناور خوارزم پیدا شد و برای شناسایی تحویل دستگاه‌های ذی‌ربط شد.
مکی‌زاده با بیان اینکه تلاش برای یافتن دیگر خدمه مفقودشده این شناور ادامه دارد، گفت: تاکنون نقاطی که احتمال وجود مفقودین را داشتیم مورد جستجو قرار دادایم.
شناور خوارزم حامل ۱۵ عدد بیل مکانیکی روز جمعه ۵ دی ماه مقارن ساعت ۱۹ بندر شناص عمان را به مقصد بندرعباس ترک کرده که در میانه راه و در موقعیت ۱۵ مایلی جنوب شرق جزیره لارک به دلایلی که در حال بررسی است واژگون و ۷ نفر از خدمه این شناور با ملیت‌های ایرانی و یک نفر نیز تبعه کشور هندوستان همگی مفقود که تاکنون جسد یک نفر پیدا شده است.


ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها