jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۲۹۶۷۸۳   ۰۳ دی ۱۳۹۹  |  ۱۶:۴۶

یک مقام ارشد آمریکایی برای پیوستن دولت اندونزی به توافق سازش با رژیم صهیونیستی، رشوه چند میلیارد دلاری پیشنهاد کرد.

title

به گزارش جام‌جم آنلاین به نقل از آنا، بعد از وعده و وعیدهای آمریکا به کشورهای عربی آفریقایی و حاشیه خلیج فارس برای سازش با رژیم صهیونیستی، واشنگتن اکنون وزنه فشار خود را بالای سر دولت این کشور مسلمان گرفته تا سازش را بپذیرد.

«آدام بوهلر» رئیس شرکت بین‌المللی توسعه مالی آمریکا می‌گوید اگر اندونزی به طرح «دونالد ترامپ» برای سازش با رژیم صهیونیستی بپیوندد، می‌تواند از حمایت مالی چند میلیارد دلاری بهره‌مند شود.

بوهلر طی مصاحبه‌ای با وبگاه «بلومبرگ» در شهر قدس اشغالی، مدعی شد در صورت برقراری مناسبات دیپلماتیک بین اندونزی و اسرائیل، این شرکت نیز می‌تواند سرمایه‌گذاری کنونی یک میلیارد دلاری خود در اندونزی را حداقل دو برابر کند.

وی درباره این افزایش کمک‌های مالی به اندونزی توضیح داد: «اگر آنها (اندونزی) آماده باشند، آنها (اسرائیل) هم آماده هستند، پس ما هم خوشحال خواهیم شد بیشتر از چیزی که اکنون انجام می‌دهیم، از آنها حمایت مالی کنیم. افزایش یک یا دو میلیارد دلار سرمایه‌گذاری شرکت ما در اندونزی برایم تعجبی ندارد».

روز گذشته نیز یک مقام ارشد آمریکایی به خبرنگار شبکه «کان‌نیوز» گفت: «چند کشور با آمریکا در تماس هستند و تلاش می‌کنند که روابط خود با اسرائیل را عادی‌سازی کنند و به نظرم احتمال این وجود دارد که پیش از اتمام دوره ترامپ، اعلام توافق‌های بیشتری داشته باشیم».

طی چند ماه اخیر کشورهای امارات عربی متحده، بحرین، سودان و مغرب در ازای دریافت برخی موارد مطلوب خود، با رژیم صهیونیستی توافق سازش امضا کرده و روابط خود را عادی‌سازی کردند.

روز گذشته همچنین اولین پرواز رسمی مستقیم از فلسطین اشغالی به مغرب در حالی از زمین برخاست که هیأت‌های آمریکایی و صهیونیستی که با آن به رباط رفتند، با دولت این کشور توافقنامه‌هایی امضا کردند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ناجیان صلح در سرزمین جنگ

ناجیان صلح در سرزمین جنگ

شنبه گذشته در افغانستان روز ملی سرباز بود. بسیاری از مسؤولان آنجا هم در رثای سربازان حرف‌هایی زدند. در استان‌های مختلف محافل بزرگداشت برایشان برگزار شد.

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

حملات و ترورهای مرگبار در سراسر افغانستان به امری روزمره بدل شده‌است. هر کسی هم می‌تواند هدف باشد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر