jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۲۹۶۶۷۱   ۰۳ دی ۱۳۹۹  |  ۱۰:۲۳

در پی کشف گونه جدید ویروس کرونا در انگلیس، کابینه این کشور در آستانه سال نوی میلادی تشدید محدودیت‌های ویژه را بررسی می‌کند.

title
 

به گزارش جام‌جم آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، رویترز گزارش داد با کشف گونه جهش یافته جدید ویروس کرونا در انگلیس، احتمال برقراری قرنطینه سراسری در این کشور در آستانه سال نو شدت گرفت.

روزنامه انگلیسی تایمز با استناد به برخی گزارش‌های رسانه‌ای نوشت وزرای کابینه لندن در حال بررسی سختترین شرایط ویژه ناشی از همه گیری ویروس کرونا در بسیاری از مناطق انگلیس هستند. نخست وزیر انگلیس پیش از این در ۲۱ دسامبر در جریان کنفرانسی مطبوعاتی از احتمال قریب به یقین تشدید سطح محدودیت‌های کرونایی در بسیاری از مناطق سخن گفت.

قرار است روز چهارشنبه وزرای کابینه انگلیس در خصوص اینکه کدام مناطق باید با تشدید محدودیت‌های بیشتری روبرو شود، تصمیم گیری کنند. انتظار می‌رود تصمیمات مرتبط با اعمال محدودیت‌های بیشتر در برخی مناطق انگلیس در جلسه کمیته ویژه بحران کرونا گرفته شود تا برای اجرای شدن در پایان هفته آماده شود.

وزیر بهداشت انگلیس ۱۴ دسامبر اعلام کرد که نوع جدیدی از ویروس کرونا ویروس "سارس کووید-۲" در کشور کشف شده است که در حال گسترش سریعتر از شکل اصلی اش است.

او گفت: ویروس به راحتی از فردی به فرد دیگر منتقل می‌شود و بنابراین مسری‌تر است. ویروس جدید کرونا از کنترل خارج شده است.

کارشناسان سلامت متذکر شده اند نوع جدید ویروس کرونا سریعتر از ویروسی که در حال حاضر شناخته شده در حال شیوع است، اما هنوز نمی‌توان در مورد خطر بزرگتر آن صحبت کرد. علاوه بر این، هیچ مدرکی وجود ندارد که جهش ویروس واکنش متفاوتی نسبت به واکسن نشان دهد.

در پی انتشار خبر شناسایی گونه جهش یافته ویروس کرونا، بسیاری از کشور‌های اروپایی مرز‌های خود را به روی انگلیس بستند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
افزایش قدرت بازدارندگی مقاومت

افزایش قدرت بازدارندگی مقاومت

اعلام آتش‌ بس از سوی کابینه نتانیاهو، آن هم پس از 11روز کودک‌کشی و بمباران همه نقاط فلسطین توسط رژیم‌صهیونیستی، پیروزی بزرگی برای فلسطینیان محسوب می‌شود.

نان در خون مردم زدن

نان در خون مردم زدن

«این که آنها آتش‌ بس یکطرفه اعلام کنند و تجاوزها و کشتارهایشان متوقف شود، خوب بوده اما کافی نیست. مساله اصلی قدس است.»

آسمان ابری کابل

آسمان ابری کابل

یک: «ما هزاره‌ها را پنجاه‌پنجاه و صدتاصدتا می‌کشیم و چنان مرموز هم می‌کشیم که این‌ها نمی‌دانند از کجا زده شدند.» اینها را عبدالمنان نیازی گفته است، پس از آنکه مذهب هزاره‌ها، یعنی تشیع را «دروغین» خواند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر