jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۲۹۶۴۸۵   ۰۲ دی ۱۳۹۹  |  ۱۵:۵۲

هشدار ترکیه به آمریکا برای لغو سریع تحریم‌ها علیه این کشوریکی از مقامات ارشد ترکیه به آمریکا نسبت به تحریم‌های اخیر علیه کشورش هشدار داده است.

title
 

به گزارش جام‌جم آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، «حلوصی آکار» وزیر دفاع ترکیه امروز (سه شنبه) در اظهاراتی نسبت به تحریم‌های اخیر آمریکا نسبت به کشورش واکنش نشان داد.

این مقام ترکیه در سخنان خود گفت: «آمریکا هرچه سریعتر باید تحریم‌ها علیه سامانه پدافند موشکی اس-۴۰۰ را لغو کند.»

این مقام ترک که در پخش زنده تلویزیون کشورش صحبت می‌کرد گفت: «ترکیه انتظار دارد آمریکا فوری از تصمیم اشتباه خود برگردد و در تحریم آنکارا برای خرید سامانه اس-۴۰۰ تجدیدنظر کند.»

آکار در بخشی دیگر از سخنانش افزود: «ما برای کاهش آسیب ناشی از تحریم‌ها از هیچ کاری دریغ نمی‌کنیم.»

مجلس نمایندگان آمریکا ماه گذشته لایحه‌ای دفاعی را به تصویب رساند که راه را برای اعمال تحریم علیه ترکیه بر سر خرید سامانه‌های موشکی اس-۴۰۰ از روسیه هموار کرد.

پس از آن  «ابراهیم کالین» سخنگوی رئیس جمهور ترکیه، نسبت به تحریم جدید آمریکا علیه کشورش در خرید سامانه پدافند موشکی اس-۴۰۰ از روسیه واکنش نشان داد و گفت: «تحریم خرید سامانه پدافند هوایی اس-۴۰۰ از سوی آمریکا به روابط ما و این کشور آسیب جدی وارد می‌کند و ضد تولید است.»

این لایحه خواستار اعمال تحریم‌هایی ظرف ۳۰ روز از تصویب آن شده و مبنی بر آن است که هر فردی که به شکل آگاهانه درگیر دستیابی به سامانه پدافندی اس-۴۰۰ از سوی ترکیه است، مورد تحریم قرار گیرد.

این لایحه البته به رئیس جمهور آمریکا این اختیار را می‌دهد تا تحریم‌ها را پس از گذشت یکسال ملغی کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها