jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۲۹۶۴۴۹   ۰۲ دی ۱۳۹۹  |  ۱۴:۵۳

تصمیم برخی از ایالت‌های آمریکا مبنی بر اولویت دادن به اقلیت‌های نژادی برای تزریق واکسن کرونا نگرانی‌های زیادی را ایجاد کرده است.

به گزارش جام‌جم آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، راشاتودی گزارش داد در آمریکا توزیع واکسن کرونا بر اساس میزان نیاز افراد، سن افراد و حتی نژاد افراد توزیع می‌شود. بعد از تزریق واکسن کرونا به کارکنان مراکز درمانی تزریق این واکسن به اقلیت‌های سیاهپوست و اسپانیایی تبار‌ها و دیگر اقلیت‌ها در آمریکا بعنوان اولویت معرفی شده است.

 

مرکز کنترل و جلوگیری از بیماری‌ها در آمریکا اعلام کرده با توجه به آن که اقلیت‌ها در این کشور بیشتر در معرض خطر مرگ به علت ابتلا به کرونا قرار دارند تزریق واکسن کرونا به آن‌ها در اولویت است.

این موضوع شهروندان حامی ایده برتری سفیدپوستان در آمریکا را خشمگین کرده است. در عین حال افرادی که توانایی مالی بالایی دارند تلاش می‌کنند با پرداخت پول واکسن کرونا را تزریق کنند که این موضوع هم به چالشی برای پزشکان و مسئولان تزریق واکسن کرونا تبدیل شده است.

خبرنگار راشاتودی نهایتا افزود که تولید واکسن کرونا امیدواری‌هایی برای پایان دادن به این بیماری همه گیر ایجاد کرده، اما هنوز راهی بسیار طولانی برای دستیابی به این هدف پیش رو است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
افزایش قدرت بازدارندگی مقاومت

افزایش قدرت بازدارندگی مقاومت

اعلام آتش‌ بس از سوی کابینه نتانیاهو، آن هم پس از 11روز کودک‌کشی و بمباران همه نقاط فلسطین توسط رژیم‌صهیونیستی، پیروزی بزرگی برای فلسطینیان محسوب می‌شود.

نان در خون مردم زدن

نان در خون مردم زدن

«این که آنها آتش‌ بس یکطرفه اعلام کنند و تجاوزها و کشتارهایشان متوقف شود، خوب بوده اما کافی نیست. مساله اصلی قدس است.»

آسمان ابری کابل

آسمان ابری کابل

یک: «ما هزاره‌ها را پنجاه‌پنجاه و صدتاصدتا می‌کشیم و چنان مرموز هم می‌کشیم که این‌ها نمی‌دانند از کجا زده شدند.» اینها را عبدالمنان نیازی گفته است، پس از آنکه مذهب هزاره‌ها، یعنی تشیع را «دروغین» خواند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر