jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۲۹۶۴۴۹   ۰۲ دی ۱۳۹۹  |  ۱۴:۵۳

تصمیم برخی از ایالت‌های آمریکا مبنی بر اولویت دادن به اقلیت‌های نژادی برای تزریق واکسن کرونا نگرانی‌های زیادی را ایجاد کرده است.

به گزارش جام‌جم آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، راشاتودی گزارش داد در آمریکا توزیع واکسن کرونا بر اساس میزان نیاز افراد، سن افراد و حتی نژاد افراد توزیع می‌شود. بعد از تزریق واکسن کرونا به کارکنان مراکز درمانی تزریق این واکسن به اقلیت‌های سیاهپوست و اسپانیایی تبار‌ها و دیگر اقلیت‌ها در آمریکا بعنوان اولویت معرفی شده است.

 

مرکز کنترل و جلوگیری از بیماری‌ها در آمریکا اعلام کرده با توجه به آن که اقلیت‌ها در این کشور بیشتر در معرض خطر مرگ به علت ابتلا به کرونا قرار دارند تزریق واکسن کرونا به آن‌ها در اولویت است.

این موضوع شهروندان حامی ایده برتری سفیدپوستان در آمریکا را خشمگین کرده است. در عین حال افرادی که توانایی مالی بالایی دارند تلاش می‌کنند با پرداخت پول واکسن کرونا را تزریق کنند که این موضوع هم به چالشی برای پزشکان و مسئولان تزریق واکسن کرونا تبدیل شده است.

خبرنگار راشاتودی نهایتا افزود که تولید واکسن کرونا امیدواری‌هایی برای پایان دادن به این بیماری همه گیر ایجاد کرده، اما هنوز راهی بسیار طولانی برای دستیابی به این هدف پیش رو است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
روسیاهی به سازمان ملل ماند

روسیاهی به سازمان ملل ماند

طی روزهای اخیر، اخبار امیدوارکننده‌ای از یمن به گوش می‌رسد. رزمندگان مقاومت یمن نه‌تنها در استان استراتژیک و تعیین‌کننده مارب، بلکه در الحدیده و دیگر نقاط این کشور نیز در حال رقم زدن پیروزی تاریخی و بزرگی هستند و فراتر از آن، خرید تسلیحات آمریکایی از سوی ریاض، نه‌تنها موازنه نبرد را به سود ائتلاف متجاوز سعودی تغییر نداده، بلکه بر شدت و ضریب آسیب‌پذیری عربستان در صحنه جنگ نامنظم با یمنی‌ها افزوده است.

تغییر قواعد نبرد

تغییر قواعد نبرد

کاخ‌ سفید و بسیاری از استراتژیست‌های مطرح دو حزب سنتی آمریکا، تمرکز ویژه‌ای روی کلیدواژه جنگ ترکیبی کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها