jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۱۲۹۶۳۵۱   ۰۲ دی ۱۳۹۹  |  ۱۰:۱۱

نیروی هوایی آمریکا تعداد جنگنده‌های رادارگریز «اف-۳۵» خود در پایگاه «ایلسون» واقع در آلاسکا را تا ۲۰ فروند افزایش داده است.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل اسپوتنیک، نیروی هوایی آمریکا تعداد جنگنده رادارگریز «اف -۳۵ لایت‌نینگ ۲» مستقر در پایگاه نیروی هوایی «ایلسون» واقع در آلاسکا را تا ۲۰ فروند افزایش داده است.
براساس اعلام این خبرگزاری، «کیلی دوبوا» سخنگوی پایگاه هوایی «ایلسون» در این خصوص به خبرنگاران اعلام کرد که آخرین جنگنده‌ها چند روز پیش وارد این منطقه شده‌اند.
 
افزایش تعداد جنگنده‌های اف-۳۵ آمریکا در مرز روسیه+عکس

«کیلی دوبوا» همچنین افزود که گروه جدیدی از این جنگنده ها نیز در آوریل ۲۰۲۱ وارد منطقه مذکور می‌شوند.
وی در ادامه اضافه کرد: ما به افزایش جنگنده‌های خود ادامه می‌دهیم. تا پایان سال ۲۰۲۱، تمامی ۵۴ جنگنده را در پایگاه خود خواهیم داشت.
این در حالیست که به گزارش اسپوتنیک، با استقرار چندین فروند جنگنده لاکهید مارتین اف۳۵ لایت‌نینگ ۲، در این پایگاه هوایی هر یک از این دو اسکادرانِ ۳۳۶ و ۳۳۵ دارای ۲۷ هواپیما خواهند بود.
گفتنی است، پایگاه نیروی هوایی «ایلسون» در حدود هزار کیلومتری مرز روسیه واقع شده است.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

در پی انتشار گزارش روزنامه جام‌جم در چهارم دی ۹۹ با عنوان «یک فیس‌لیفت جدید» که به بررسی آرای کارشناسان درباره محصول جدید ایران‌خودرو (خودروی تارا) می‌پرداخت، کیانوش پورمجیب، معاون تحقیقات،‌ طراحی و تکوین محصول ایران‌خودرو در گفت‌و‌گو با جام‌جم ضمن اشاره به به برخی ویژگی‌های مهم خودروی تارا، هرگونه ارتباطی بین طراحی خودروی کراس‌اور کی۱۲۵ (K۱۲۵) که قرار است به‌زودی رونمایی شود با پژو ۲۰۰۸ را رد کرد.

عزم ملی، واکسن ملی

عزم ملی، واکسن ملی

دیروز واکسن کرونای تولید کشور به اولین داوطلبان تزریق شد. باید بدانیم کشورهای اندکی در جهان وجود دارند که به دانش تولید واکسن دست پیدا کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو