jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۲۹۶۱۱۸   ۰۱ دی ۱۳۹۹  |  ۱۲:۵۹

به دنبال پیدایش جهش جدید ویروس کرونا در انگلیس، بسیاری از کشورهای جهان ارتباطات حمل و نقل هوایی خود را با انگلیس متوقف کرده‌اند.

title

به گزارش جام‌جم آنلاین به نقل از تسنیم، و به  نقل از اسکای نیوز، بیش از 20 کشور در سراسر جهان به دلیل جهش جدید ویروس کرونا، ارتباطات حمل و نقل هوایی خود را با انگلیس متوقف کرده‌اند.

محدودیت‌های ورود به انگلیس عمدتاً توسط کشورهای اروپایی اعمال شده است. مقامات اتریش، بلژیک، بلغارستان، آلمان، دانمارک، ایرلند، ایتالیا، هلند، فنلاند، فرانسه و جمهوری چک تصمیم گرفته‌اند پروازهای خود را با انگلیس به طور موقت متوقف کنند.

پرتغال فقط به شهروندان خود اجازه ورود به کشور از انگلستان را داد. سوئد قصد دارد رسماً به لیست کشورهایی که ورود به انگلیس را در 21 دسامبر (دوشنبه اول دی) ممنوع کرده‌اند، اضافه شود. اسپانیا همچنین قصد دارد درصورتی که اقدامات مشابه در سطح کل اتحادیه اروپا انجام نشود، پروازها را به حالت تعلیق درآورد.

اقدامات مشابهی در سایر نقاط جهان نیز انجام شده است. کانادا پروازهای خود به انگلیس را به مدت 72 ساعت متوقف کرده است. اسرائیل ورود به کشور از انگلیس را برای همه به جز ساکنان خود ممنوع کرده است. ترکیه پروازهای خود را با انگلیس، دانمارک، هلند و آفریقای جنوبی متوقف کرده است، جایی که جهش جدید ویروس کرونا نیز پیدا شده است. مقامات کلمبیا، السالوادور، شیلی، آرژانتین و مراکش نیز پروازها به انگلیس را قطع کرده‌اند. عربستان سعودی مرزهای خود را به طور کامل بست و پروازها را به مدت یک هفته متوقف کرد.

به گزارش اسپوتنیک، انتظار می‌رود جلسه اضطراری اتحادیه اروپا در 21 دسامبر برگزار شود که در آن در مورد محدودیت‌های ارتباطات حمل و نقل با انگلیس در سطح 27 کشور عضو بحث و گفتگو خواهد شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
صلح میان اشباح

صلح میان اشباح

ماه‌ها پیشتر وقتی نمایندگان دولت کابل و سران طالبان در دوحه گرد هم آمدند تا پس از توافق واشنگتن با طالبان، طرح صلحی را دراندازند، در همین ستون نوشتم که این گفتگوها با وجود سروصدای بلند رسانه‌ های آن حاصلی نخواهد داشت.

تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

مقامات دولت جو بایدن در آمریکا از استمرار حضور خود در عراق سخن می‌گویند، هر چند می‌خواهند بخشی از این حضور را به بهانه مشورت به نیروهای عراقی صورت دهند! سوال اصلی اینجاست؛ بازیگری که خود نقش ایجادکننده بحران عراق و حامی گروه‌های تروریستی را داشته است، اکنون چگونه می‌خواهد در نقش حل‌کننده بحران در منطقه ایفای نقش کند؟! این سوال مهمی است که دموکرات‌ها و جمهوریخواهان در آمریکا و عوامل آنها در منطقه هیچ‌گاه قدرت پاسخ‌دهی به آن را ندارند.

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

طی روزهای اخیر، جوبایدن بخشی از توان دولت خود را بر روی «مقابله با قوانین حمل سلاح » در آمریکا متمرکز کرده و از عزم و اراده خود و همراهانش برای کاهش خشونت‌ های عمومی در ایالات متحده سخن گفته است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر