jamejamonline
اقتصادی بانک بیمه و بورس کد خبر: ۱۲۹۵۸۲۹   ۳۰ آذر ۱۳۹۹  |  ۱۰:۵۱

بازار در حال واکنش به شاخص یک میلیون و ۵۰۰ هزار واحد است و اگر بتواند بالای این عدد خود را تثبیت کند می‌توان وضعیت خوبی را برای بازار متصور بود.

به گزارش  جام جم آنلاین به نقل از بورس نیوز ، صادق قاسمی در گفت‌وگویی اظهار کرد: تحولات سیاسی پیش‌رو برای بازار اهمیت دارد به همین دلیل دچار تردید شده است.

کارشناس بازار سرمایه افزود: با توجه به احتمال اتفاقات مثبتی که ممکن است درباره برجام رخ دهد، بازار بر روی نرخ ارز دچار شک و تردید شده که چه تاثیری بر متغیر‌های اصلی همانند نرخ بهره می‌گذارد.

وی گفت: طبیعی است پس از اینکه بازار به یک رشد ۲۰ تا ۳۰ درصدی می‌رسد، تردید‌ها درباره این موارد بیشتر می‌شود همچنین انتظارات تورمی که قبل از انتخابات آمریکا وجود داشت کمرنگ شده به همین دلیل روی متغیر‌ها نیز شبه به وجود می‌آید.

تردید سهامدران با تثبیت شاخص برطرف خواهد شد

قاسمی با بیان اینکه بازار در حال تثبت است، بیان کرد: بازار در حال واکنش به شاخص یک میلیون و ۵۰۰ هزار واحد است و اگر بتواند بالای این عدد خود را تثبیت کند با توجه به وضعیت کامودیتی ها، نرخ دلار و نرخ بهره می‌توان وضعیت خوبی را برای بازار متصور بود.

کارشناس بازار سرمایه خاطرنشان کرد: از بین رفتن شایعاتی که هفته گذشته وجود داشت و قیمت خوب کامودیتی‌ها در آخر هفته موجب شد بازار واکنش مثبت نشان دهد و رو به بالا حرکت کند.

وی با بیان اینکه بازار در میان مدت روند خوبی خواهد داشت، تصریح کرد: گزارش‌های یک ماهه آذرماه به زودی منتشر می شود و پس از آن نیز در دی ماه گزارش سه ماهه شرکت‌ها منتشر خواهد شد که با توجه به شرایطی که وجود دارد می‌تواند گزارش‌های خوبی در سهم‌های بنیادی باشد.

قاسمی تاکید کرد: گزارش‌های خوبی که در معدنی ها، فلزی ها، پالایشی‌ها و پتروشیمی‌ها امسال وجود داشت مواید این است که بازار در انتهای سال می‌تواند شرایط بهتری را تجربه کند.

 

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نباید برای خارجی‌ها فرش قرمز پهن کنیم

نباید برای خارجی‌ها فرش قرمز پهن کنیم

اوایل سال ۹۷ بود که آمریکا از برجام خارج شد و همه تحریم‌ها علیه ایران بازگشت. آن‌طور که کارشناسان اقتصادی و سیاسی تحلیل می‌کنند، تحریم‌های آمریکا علیه ایران بی‌سابقه بوده و شرکت‌های سرمایه‌گذاری مختلف شامل شرکت‌های نفتی، خودرویی، لوازم خانگی و غیره از ترس تحریم‌های آمریکا بعد از خروج آنها از برجام، چمدان‌های خود را بسته و کشورمان را ترک کردند.

مشکل 100 ساله بودجه‌ریزی ایران

مشکل 100 ساله بودجه‌ریزی ایران

زمانی که بودجه 1400 تقدیم مجلس شد انتقادات زیادی نسبت به اعداد و ارقام و همچنین منابع و مصارف آن مطرح شد، اما باید توجه داشت علاوه بر مشکلات بودجه سال آینده، نظام بودجه‌ریزی در ایران دارای ایراد و اشکالات ساختاری است.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر